ПАРЄ обговорить український освітній закон вже цього тижня - Перший Соціальний

ПАРЄ обговорить український освітній закон вже цього тижня

0

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 12 жовтня проведе термінові дебати про мовні норми українського закону “Про освіту”.

Про це йдеться в порядку денному сесійного тижня.

Дебати названо “Новий український закон про освіту: серйозна перешкода для викладання рідних мов національних меншин”. Доповідач поки невідомий.

Засідання заплановано на 10:00 за місцевим часом.

Виступити на дебатах уже записалися шестеро представників Румунії, по одному від Франції та Угорщини та чотири члени української делегації (Володимир Ар’єв, Борислав Береза, Владислав Голуб та Ірина Геращенко).

Нагадаємо, запит на проведення термінових дебатів з приводу закону “Про освіту” ініціював голова румунської делегації Тітус Корлецян. Запит підтримали понад 20 парламентаріїв з Румунії, Угорщини, Болгарії, Молдови, Італії, Німеччини, Швейцарії, Великобританії.

Також, стало відомо, що наприкінці місяця (приблизно 26 жовтня) у Львові має відбутися круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, Посольства Польщі та МОН України щодо імплементації мовної статті закону “Про освіту”.

Про це домовились Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, повідомляє сайт МОН.

“Наша пропозиція така. Ми працюватимемо з усіма нашими національними меншинами та всіма посольствами так, що можливість обговорити імплементацію Закону отримають не тільки ті меншини та країни, що вдаються до гучних заяв, а кожна – залежно від умов, у яких перебуває меншина, та її освітніх потреб”, – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Нова редакція закону передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п’ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

4 іноземні держави висловили своє занепокоєння новим законом, який, нібито, дискримінує мови нацменшин.

Парламент Угорщини випустив ультимативну резолюцію з цього приводу. Схожу позицію зайняв також парламент Румунії.

25 вересня Порошенко підписав закон, 27 вересня його опубліковано і 28 жовтня він набере чинності.

Міністерство закордонних справ України направило закон “Про освіту” на експертизу у Венеціанську комісію.
Loading...Залишити коментар