ПАРЄ закликала Росію звільнити політичних в’язнів

0

Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію з вимогою негайного звільнення політичних в’язнів у Росії. Таке рішення підтримали 77 членів асамблеї. 

Резолюція ПАРЄ стосується політв‘язнів-українців, які незаконно утримуються в окремих районах Донецької і Луганської областей, на території РФ та у анексованому Криму, пише Українська правда.

У документі йдеться про те, що Москва має забезпечити дотримання прав людини утримуваних українців до моменту їхнього звільнення і “дотримуватися заборони на застосування тортур, нелюдського або такого поводження, що пПарламентська Асамблея Ради Європи підтримала резолюцію з вимогою звільнення політв’язнів Кремля.ринижує людську гідність, або покарання, і забезпечити право на доступ до необхідної медичної допомоги”.

Також у резолюції закликають утриматися від примусового годування українського режисера Олега Сенцова та інших в’язнів.

ПАРЄ закликає РФ дозволити незалежним міжнародним спостерігачам здійснювати моніторинг стану здоров’я та умов тримання українців під вартою. Зокрема, йдеться про Європейський комітет з питань запобігання катуванням та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Також Асамблея закликала РФ дозволити українським посадовцям, в тому числі Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини відвідувати українських бранців.

Парламентарі закликали Росію відмовитися від політики нав’язування російського громадянства українським громадянам, які живуть в окупованому Криму і які не бажають набувати його, та утримуватися від примусового переведення громадян України у російське громадянство.

В резолюції висловлюється заклик скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, що суперечить міжнародним стандартам свободи зібрань, а також дозволити в’їзд до Криму лідерам Меджлісу – Мустафі Джемілєву та Рефату Чубарову.

Росію закликають припинити переслідування та здійснення тиску на кримських татар та осіб, які представляють їхні інтереси, і зокрема, адвокатів та захисників прав людини.

Як зазначила перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко, українська делегація в ПАРЄ “донесла всю інформацію до колег по Асамблеї щодо українських політв‘язнів і заручників Кремля”.

“Я у своєму виступі розповіла про важкі зусиллля мінської гуманітарної групи для звільнення українців з окупованих територій і тюрем РФ, за ці роки з ОРДЛО ми звільнили більше 200 заручників, але тільки 3 – з тюрем РФ, і дуже давно – у червні 2016-го. Поінформувала колег, що попри домовленості президентів України і РФ та гарантії допуску обмудсмена Денисової, її не допустили до політв’язнів. Поінформувала ПАРЄ, що три місяці тому я … запропонувала РФ передати їм 23 російських злочинців в обмін на політв‘язнів Кремля – українців, і досі не маємо відповіді від Росії”, – повідомила Геращенко. 

Вона повідомила, що від імені української делегації Ар’єв звернувся до Верховного комісара РЄ Дуні Міятович із закликом негайно відвідати українців у тюрмах РФ, окупованого Донбасу і Криму, а Унгурян “поіменно згадав і українців на окупованих територіях, які перебувають у повній ізоляції, й звільнення яких ми вимагаємо – журналіста Сергія Асєєва, військових – Б. Пантюшенко, С. Глондаря, О.Корінькова та інших”.

Окрім того під на засіданні ПАРЄ нардеп Марія Іонова “розповіла про тортури, сексуальні злочини на окупованому Донбасі і Криму, про 180 випадків катувань, зафіксованих ” КримSOS” зі свідчень постраждалих, й понад тисячу випадків катувань заручників, які зафіксовані СБУ, що збирає й документує свідчення колишніх бранців Кремля й прокремлівських бойовиків”.
Loading...Залишити коментар