Педіатри проти повернення медоглядів учнів у навчальних закладах

0

child_medПроведення якісних медичних оглядів у непристосованих для цього приміщеннях, на думку медиків, неможливе.

Батьки не повинні забувати, що саме на них, насамперед, лежить відповідальність за життя і здоров’я своєї дитини”, – нагадує заступник головного лікаря з дитинства Новокаховської центральної міської лікарні Неля Остапенко.

Зараз багато говориться про повернення профілактичних медичних оглядів учнів у навчальні заклади, відповідну постанову 14 січня затвердив Кабінет Міністрів України. Лікарі ж, в основному, висловлюються проти повернення до старих правил.

«Це питання нас дуже хвилює і всі лікарі обурені такими змінами. Хоча на даний момент цієї постанови я ще не бачила і вона до нас ще не надходила. Однак, це однозначно повернення від кращого до гіршого. Адже, під час огляду в поліклініці обов’язкова присутність батьків або родичів дає змогу більше дізнатися про стан здоров’я школяра, у лікаря під рукою амбулаторна картка, є змога одразу звернутися до потрібного спеціаліста для додаткового обстеження, все відбувається конфіденційно. Саме завдяки цьому за останні роки нам вдалося виявити багато патологій у дітей, які у школах так і залишилися б непоміченими», – говорить лікар.

Як свідчить досвід, після профілактичного медогляду у школі діти, котрі отримали направлення до лікарні, часто не доносять їх до батьків. Учнів оглядають  без присутності рідних, тож лікарі у школі навряд чи зможуть дізнатися: чи спокійно дитина спить, як почувається вдома тощо. Саме тому педіатри виступають за те, щоб медогляди залишилися у поліклініках.
Loading...Залишити коментар