Перед націоналізацією з “ПриватБанку” активно виводились мільйони

1

privatbank

В ході переговорного процесу щодо націоналізації “Приватбанку”, за участю його ключового акціонера Ігоря Коломойського, з установи почали активно виводитися кошти.

Про це у своїй статті для “Дзеркала тижня” пише Юрій Сколотяний.

За його словами, у загальному зменшенні клієнтських коштів дуже значна частка припадала на операції юридичних пов’язаних осіб.

“За даними “Дзеркала тижня”, за період з 16 по 19 грудня ц.р. валютна ліквідність банку скоротилася на 261 млн дол., а гривнева — на 729 млн. Причому істотний вплив на останню цифру мав не так відплив коштів вкладників, як перерахування пов’язаними особами НЗФ і ЗФЗ на суму 1,5 млрд грн. При цьому із загального зменшення клієнтських коштів на 6,4 млрд грн на частку юросіб припало 5,69 млрд, з яких 4,35 млрд у НБУ відносять на операції пов’язаних осіб.”, – йдеться в статті. У той же час, відтік коштів з рахунків фізичних осіб склав 723 млн грн. “Відплив по коштах фізосіб, таким чином, становив 723 млн грн, з яких 28 млн було отримано в касі банку після списання з картки І.Коломойського. Дрібниця, а приємно?”, – зазначає Сколотяний.

Автор вказує на те, що по внутрішніх рахунках банку також почався активний рух.

“При практично незмінному обсязі кредитного портфеля банком проводилися значні обсяги реструктуризації, погашення заборгованості і відновлення старих кредитів, що негативно впливали на якість активів. Є підозри про масове виведення кредитних застав”, – пише оглядач.

На думку Сколотяного, дані факти стали для уряду “останньою краплею”, що штовхнула його до рішення про повну, а не часткову націоналізацію.
Loading...1 коментар

  1. Кубло хитрожопых иерусалимских казаков, как и всегда, кинули население. Скиздили бабки, а затем пополнили украденное из госбюджета, то есть за счёт наших зарплат, пенсий, инфраструктуры и… и… и

Залишити коментар