Підняття вартості проїду у Тернополі: місто сколихнули масові протести тернополян та перевізників

0

У Тернополі підняли тарифи на проїзд у громадському транспорті. Як зазначається, рішення про підвищення тарифів на проїзд було прийнято на черговому засіданні виконавчого комітету.

Так, з 1 листопада вартість проїзду у тролейбусах підняли до 8 гривень –  при готівковому розрахунку, 6 гривень при сплаті електронним проїзним квитком або банківською карткою та 5 гривень при оплаті персоніфікованою “Карткою тернополянина”.

Проте це категорично не влаштувало мешканців міста. 4 листопада жителі провели “транспортне віче” на Театральній площі. В акції проти подорожчання проїзду взяло участь приблизно тисяча осіб. Потім люди вирушили на пішохідні переходи, заблокувавши рух на вулицях Замковій, Пирогова, а також центральній вулиці Руській.

Уранці 5 листопада, за даними “20 хвилин”, приблизно 500 осіб зібралося під будівлею міськради. Люди кричали “Ганьба!”, “[Мера Тернополя Сергія] Надала у відставку”, “Скасувати рішення виконкому”, а також обіцяли на тиждень перекрити вулиці, якщо їхніх вимог не виконають.

Після цього виконавчий комітет Тернопільської міської ради 5 листопада скасував своє рішення від 30 жовтня “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом у Тернополі”, яке підвищувало вартість проїзду у громадському транспорті.

Під час брифінгу Надал заявив, що громадський транспорт Тернополя зараз “на межі виживання”, а чинні тарифи збиткові. За його словами, собівартість проїзду в тролейбусі становить більше ніж 5 грн, а в автобусі – понад 6 грн. Він пояснив, що для тих, у кого є “Картка тернополянина”, вартість становить 5 і 6 грн, а за наявності проїзного – 6 і 7 грн відповідно. Тарифи 8 і 9 грн було розраховано на гостей міста, додав Надал.

Мер повідомив, що група людей, яка зібралася під міськрадою, відмовилася від його пропозиції щодо коригування тарифів, тому тарифи залишаться попередніми.

Проте на цьому транспортна епопея Тернополя не закінчилась. Наступного дня після рішення про повернення старих тарифів в дію, приватні перевізники влаштували неоголошений страйк і на вулиці міста виїхав лише комунальний транспорт: тролейбуси та 4 автобуси.

“Жодних вимог вони не висували. Зараз наші працівники зв’язуються з усіма перевізниками і з’ясовують, в чому причина. Також будемо вивчати, як юридично діяти і наскільки їхнє сьогоднішнє рішення відповідає умовам договору”, – заявила керівник прес-служби міськради Мар’яна Зварич.

Своєю чергою місцеві мешканці розповіли, що багато хто діставався на роботу пішки, декому пощастило більше – їх запропонували підвезти водії автомобілів.

Водночас через велику кількість приватного автотранспорту на вулицях рух містом значно ускладнено заторами.
Loading...Залишити коментар