Поки Насіров у реанімації, його відсторонили від посади

0

Голову Державної фіскальної служби Романа Насірова вчора пізно ввечері перевели в реанімацію через діагностований інфаркт міокарда.

Він вчора зліг в лікарню “Феофанія”, а в цей час в офісі ДФС відбувались обшуки.

Слідчі НАБУ також прийшли у “Феофінію” і вручили повідомлення про підозру Насірову.

Адвокати Насірова стверджують, що він був непритомним під час пред’явлення підозри, тому воно нечинне. “Романа Насірова відвезли в реанімацію. Тому вручення підозри, а також затримання для складання протоколу відбувалося для особи, яка перебувала без свідомості. Сторона захисту не могла отримати згоди клієнта на надання допомоги”, – сказав захисник Насірова.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наполягає на тому, що Насірова необхідно взяти під арешт через можливу втечу за кордон.

Про це йдеться в повідомленні на офіційній сторінці САП у Facebook.

“Нам стало відомо про можливий виїзд підозрюваного за кордон, а також існувала ймовірність знищення доказів, тому прокурором вчора було прийнято рішення про проведення низки невідкладних процесуальних дій. Тільки-но почалися слідчі дії вчора вдень, голова ДФС миттєво опинився на лікуванні у Феофанії”, – розповів заступник генпрокурора, керівник САП Назар Холодницький.

“З огляду на можливості підозрюваного протидіяти слідству і любов до втеч за кордон учасників “газової справи” (нардепа Олександра Онищенка, – ред.), ми будемо клопотати в суді про обрання Насірову запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою і вимагати його звільнення з посади. Зараз детективами НАБУ за дорученням процесуального керівника готуються відповідні клопотання в суд”, – додав він.

Кабінет міністрів сьогодні прийняв рішення про відсторонення Насірова від посади.

Таку ініціативу виголосив міністр фінансів Олександр Данилюк, який вже раніше виступав з критикою Насірова.

“Вчора НАБУ вручило підозру Роману Насірову. Я вважаю, що ми маємо відсторонити на час ведення слідства  Романа Насірова від виконання обов’язків голови ДФС. Це в першу чергу в інтересах самого Романа Насірова, для того щоб слідство проходило максимально об’єктивно”, – сказав він.

Данилюк запропонував на цей час призначити виконуючим обов’язки голови фіскальної служби заступника Насірова Мирослава Продана.

Уряд підтримав ці пропозиції.

Крім того, антикорупційна прокуратура повідомила у чому саме звинувачують Насірова, пише “Українська правда”.

Як повідомили у САП, слідство вважає, що Насіров протягом 2015 – 2016 років, діючи в інтересах народного депутата України Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних та територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу ТОВ “Фірма “Хас”, ТОВ “Карпатнадраінвест”, ТОВ “Надра Геоцентр”.

“Протягом зазначеного періоду Насіров самостійно прийняв незаконні рішення про розстрочення грошових зобов’язань вказаних підприємств, які не мали на це законних підстав та не надали належні для цього документи. Ці рішення були прийняті ним з порушенням визначеної законом процедури, а саме за відсутності належного обргрунтування та законних підстав, що спричинило шкоду державі, підтверджену висновком експерта, на суму близько 2 млрд. гривень”, – нагадали у САП.
Loading...Залишити коментар