Поліцейським не вдалось розблокувати смартфон пальцем вбитої людини - Перший Соціальний

Поліцейським не вдалось розблокувати смартфон пальцем вбитої людини

0

У штаті Флорида детективи місцевої поліції увірвалися в похоронне бюро міста Кліруотер, щоб розблокувати смартфон померлого Лайнуса Філліпа його ж відбитком пальця. Цього разу у них нічого не вийшло.

Про це повідомило місцеве видання Tampa Bay Times.

Наречена загиблого Вікторія Армстронг вважає поведінку поліції “протизаконною”. Дівчина була в похоронному бюро в той момент, коли поліцейські прийшли і спробували розблокувати смартфон, приклавши руку трупа до датчика відбитків пальців.

Лейтенант поліції Рендалл Чейні заявив, що спроба отримати доступ до телефону чоловіка виявилася невдалою: смартфон не змогли розблокувати. Детективи стверджують, що хотіли зібрати дані зі смартфона 30-річного Філліпа для розслідування його смерті і іншої справи про наркотики, з якою той був пов’язаний. 23 березня цього року Філліпа застрелили поліцейські.

Чейні заявив, що детективи вирішили не отримувати для подібних дій ордер, тому що, на їхню думку, у мертвих немає конфіденційності. Проте, за словами експертів, опитаних виданням Tampa Bay Times, дії поліцейських неетичні по відношенню до сім’ї померлого.

Юристи в США стверджують, що такі дії з боку поліції є абсолютно законними. Право на недоторканність приватного життя не поширюється на померлих людей, також як і на їх частини тіла. Відповідно до законів, підозрювані можуть послатися на П’яту поправку (дозволяє не свідчити проти себе) і відмовитися розблокувати смартфони за допомогою пароля. Судова практика щодо застосування П’ятої поправки в таких справах не поширюється на відбитки пальців. Поліцейські можуть розблокувати смартфони підозрюваних за допомогою їх пальців в примусовому порядку.
Loading...Залишити коментар