Поліція замовчує насильство проти ромів

1

Фото Ірини Саєвич, Громадське радіо

Поліція та місцеві ЗМІ замовчують спалення невідомими табору ромів під Львовом. Про це заявила уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова, яка вимагає від львівської поліції розслідувати злочин.

Злочин стався 9 травня, група невідомих знищила майно ромів поруч смт. Рудне, що під Львовом, а самі роми змушені були тікати. За деякими даними, нападниками виявились представники ультраправих угруповань. У зв’язку з цим омбудсмен направила запит до керівництва Головного управління Національної поліції у Львівській області з проханням вжити заходів реагування відповідно до вимог законодавства за означеними фактами, а також гарантувати публічну безпеку і порядок у смт. Рудне Залізничного району Львова.

«Водночас викликає занепокоєння уповноваженого з прав людини продовження тенденції до збільшення кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості щодо представників ромської національної меншини. Так, на контролі уповноваженого продовжує перебувати провадження щодо спалення табору ромів на Лисій горі у м. Києві радикально налаштованими особами», – заявила Денісова.

Омбудсмен вважає, що такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому.
Loading...1 коментар

  1. Чучундрий on

    Ну так цыгане ж не евреи, чего о них беспокоиться?

Залишити коментар