Польські депутати подали на Садового до суду

0

sadovy

Депутати польського Сейму, які є інвесторами декількох забудов міста Львова, подали до суду на Андрія Садового.

Заяви Андрія Садового про чотири незаконні забудови у Львові обурили представників польського Сейму, які інвестували у ці будівельні проекти. Зокрема депутатка сусідньої країни Малгожата Марцінкевич переконана, що за гучними словами мера криється корупційна складова. І доводити це іноземці планують у Європейському суді.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» Марії Чистякової.

Впродовж останнього року одразу кілька польських парламентарів вирішили вкласти свої заощадження у будівництво на Західній Україні. Загальна сума інвестицій сягнула близько ста мільйонів євро. Однак звернення Садового про незаконні будівництва у Львові шокувало представників польського Сейму. Адже виходить, що не міська влада винна, бо ж сама ж надала ці дозволи, а інвестори.

Умисне блокування чотирьох забудовників, яких особисто назвав міський голова Садовий, представники Польщі вважають лобіюванням мерією власних інтересів. Тож зараз вони готують позовну заяву до Європейського суду зі звинуваченням у тиску на бізнес Львівською міськрадою. Цю справу на корупційну складову перевірятиме і спеціальна комісія польського Сейму у боротьбі з корупцією в Україні.

«Я бачу, що тут усі справи вирішують у папках під столом. У Європі так не має бути, а Україна все ж прагне приєднатися до ЄС. Такі дії львівського мера є для мене незрозумілими», – заявила депутат польського сейму 7-го скликання Малгожата Марцінкевич.

До слова, логічного пояснення від Львівської мерії, чому ці забудови є проблемними, журналісти так і не отримали. Вагомою причиною такого ставлення до підприємців головний архітектор Львова Юліан Чаплінський вважає інформацію із соцмережі, згідно з якою кількість поверхів забудов є суттєво більшою від задокументованої.

Тим часом забудовники розповідають, де і за скільки слід купувати будівельний проект, щоб отримати погоджувальні документи у стінах Ратуші і далі не мати проблем із веденням бізнесу.

«Було прийнято рішення працювати із фірмою головного архітектора міста, яке він і запропонував. Ціна цього проекту вже становила півмільйона гривень з розрахунку на те, що там дійсно без перешкод буде погоджено усі деталі, всі моменти і висновки», – зізнався представник забудовників ЖК «Галіція» Назар Ревінко.

Журналісти телеканалу ZIK продовжують стежити за ситуацією з «чорним списком забудов» від Садововго. Зокрема проект «Погляд на тиждень» знайшов докази функціонування корупційної схеми, яку започаткував головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. Усі факти оприлюднять уже цієї суботи, о 21:00, на телеканалі ZIK.
Loading...Залишити коментар