Попри погрози відбудеться Фестиваль рівності

0


Сьогодні в Чернівцях, незважаючи на погрози представників ультраправих угруповань, відбудеться Фестиваль рівності. 

Про це повідомляє громадська організація “Інсайт” на своїй сторінці у Facebook.

“Фестиваль рівності у Чернівцях, як і було заплановано, відбудеться 19 травня. Протягом останнього тижня ми, представництво ГО “Інсайт” у Чернівцях та навіть місцева поліція отримували погрози від ультраправих організацій щодо зриву Фестивалю. На сьогоднішній день найбільш активними “противниками” Фестивалю є підрозділ спецпризначення “Азов” та партія “Національний корпус”. Проте поліція співпрацює із нами і гарантує безпеку Фестивалю”, – 

Активісти подякували за підтримку небайдужих, зокрема посольствам держав, які особисто звернулися до ГУ НП у м. Чернівці із проханням забезпечення безпеки. Зокрема на сторінці посольства Швеції в Україні у Facebook опублікували спільну заяву та підписали спільну заяву 17-ти іноземних держав на підтримку заходів, що орієнтовані на захист прав ЛГБТ-людей в Україні, зокрема і Фестивалю рівності у Чернівцях. Заяву підписали представники Австралії, Австрії, Бельгії, Кіпру, Данії, Канади, Фінляндії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Швеції, Швейцарії, Великої Британії, Представництва ЄС та США.

Також організація Amnesty International Ukraine оголосила акцію термінової допомоги Фестивалю.

“Ми довго працювали над програмою Фестивалю і прагнемо, щоб його змогли відвідати якомога більше людей. Культурні заходи не повинні зіштовхуватися в Україні з диктатурою та насильством, а мають бути платформою для висловлення думки різноманітних спільнот”, – резюмують у заяві.
Loading...Залишити коментар