Порошенко підписав новий закон "Про освіту" - Перший Соціальний

Порошенко підписав новий закон “Про освіту”

0

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», – сказав Порошенко, якого цитує прес-служба.

Він особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі, закон забезпечує рівні можливості для всіх.

Водночас Порошенко наголосив на важливості неухильного дотримання при здобутті освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

При цьому Порошенко звернувся до Міністерства закордонних справ і Міністерства освіти, закликавши відомства провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Нова редакція закону передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п’ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

До слова, 4 іноземні держави висловили своє занепокоєння новим законом, який, нібито, дискримінує мови нацменшин.

Парламент Угорщини випустив ультимативну резолюцію з цього приводу. Схожу позицію зайняв також парламент Румунії.
Loading...Залишити коментар