Постійно діюча комісія з охорони праці та промислової безпеки підбила підсумки - Перший Соціальний

Постійно діюча комісія з охорони праці та промислової безпеки підбила підсумки

0

На засіданні Постійно діючої комісії з охорони праці та промислової безпеки у вугільній промисловості України підведено підсумки роботи державних вугледобувних підприємств, підпорядкованих Міненерговугілля, з питань стану охорони праці та промислової безпеки й виконання за 9 місяців та жовтень показників Комплексної програми поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки на 2017 рік.

Про це повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

Як розповіла заступник голови Незалежної профспілки гірників України Наталія Левицька, про стан охорони праці й техніки безпеки на державних вугледобувних підприємствах України доповів присутнім на засіданні заступник начальника Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільної безпеки Міненерговугілля Ігор Ященко.

За три квартали 2017 року на вугільних підприємствах, підпорядкованих Міненерговугіллю, трапилося 319 нещасних випадків, у тому числі 14 – зі смертельними наслідками. Це на 11 більше, ніж у 2016-му. Зросла кількість травмувань серед прохідників, машиністів електровозів, майстрів-підривників та гірничих, але особливо необачними були електрослюсарі, нещасних випадків із якими цьогоріч трапилось на 45,8% більше, ніж торік.

За дев’ять місяців 2017-го отримали травми 24 фахівці, які належать до керівного складу підприємств та ті, до посадових обов’язків яких входить контроль за станом охорони праці та безпекою роботи на виробництві. Найбільша кількість таких травмованих фахівців на ДП «Львівугілля» та «Торецьквугілля» – по 5 осіб.

Загальний травматизм зріс або залишився на такому ж, як і торік високому рівні на ДП «Селидіввугілля», ДП «Львівугілля» та ПАТ «Шахта «Надія». Збільшився й коефіцієнт частоти смертельного виробничого травматизму на 1 млн тонн видобутого вугілля і склав 3,9 проти 2,5 у 2016-му. За дев’ять місяців зріс смертельний травматизм на ДП «Мирноградвугілля» та «Львівугілля».

І доповідачі, й виступаючі висловлювали занепокоєння значним недофінансуванням заходів з охорони праці та промислової безпеки на всіх державних вугледобувних підприємствах. Планувалося використати на виконання заходів комплексної програми на 9 місяців 231,5 млн грн, а фактично загальні витрати на заходи з охорони праці склали 83,27 млн грн, або лише 35,9% від потрібного.

Відрахування від фонду оплати праці на заходи з її охорони склали 3%, замість належних 8,4%. При цьому на засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) – 24,2 млн грн, або 0,87%. І це при тому, що Галузевою угодою передбачено виділення на ЗІЗ не менше 1% від фонду оплати праці. Тож, не дивно, що практично на всіх державних вугледобувних підприємствах забезпечення навіть найнеобхіднішими засобами індивідуального захисту вкрай недостатнє. Лише чотири державні підприємства шахти «Надія», «Краснолиманська», ДП «Львівугілля» та «Укршахтгідрозахист» дотрималися Галузевої угоди й спрямували понад 1% від фонду зарплати на придбання засобів індивідуального захисту. А найменше дбали про безпеку гірників на шахті №1 «Нововолинська», де на закупівлю ЗІЗ виділили 0,07% від фонду зарплати. Не набагато відстали від них і у ПАТ «Лисичанськвугілля» (0,1%), ДП «Мирноградвугілля» (0,24), «Шахта вмені М.С. Сургая (0,26%), «Торецьквугілля» та «Селидіввугілля» (по 0,29%), «Волиньвугілля» (0,34%), «Ш/у «Південнодонбаське №1» (0,48%) та «Первомайськвугілля» (0,53%).

Станом на 1 листопада ц. р. навіть забезпеченість саморятівниками ізолюючими і цілому по Міненерговугілля становить лише 41%. І за дев’ять місяців 2017-го їх придбано 785 одиниць, або 5,3% від запланованого. Дещо краща ситуація із головними акумуляторними світильниками, ними в середньому забезпечені 95,45 шахтарів. Але от, приміром, у ПАТ «Лисичанськвугілля» ця цифра складає тільки 48%, у ДП «Волиньвугілля» – 72,2%, «Селидіввугілля» – 79,3%.

За три квартали зросла кількість профзахворювань. При цьому план придбання фільтрів до протипилових респіраторів за цей же час виконано лише на 45,8%.

Заступник міністра Анатолій Корзун, який вів засідання, звернув особливу увагу на стан підготовки державних вугледобувних підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 років. На жаль, заплановані заходи не виконані у повному обсязі, тому Анатолій Корзун закликав керівників ДП звернути на це особливу увагу.
Loading...Залишити коментар