Потішити бідних, чи налякати багатих?

0

Ось і в цей недільний ранок в телепрограмі «Доброго ранку, Країно», ведучий з  запрошеним експертом обговорювали в контексті нового законопроекту, що в Україні вважати багатством і як оподатковувати предмети розкоші?

Думаю, вже ніхто не сперечається з тим, що податок на багатство повинен стати суспільно визнаною платою за відмову від інвестицій в розвиток української економіки на користь надспоживання. Правда, фіскальне значення цього заходу буде, швидше за все, морально-етичним, адже чітких параметрів, що буде визнаватися багатством, поки немає. Словом, типова передвиборча замануха?

І головне – чи зачепить податок на багатство середній клас? Якщо ні, то хто стане жертвою чергових фіскальних змін? Потрібно чітко і коректно визначити критерії, за якими буде стягуватися податок на багатство. Спори в зв’язку з цим тривають.

Одні експерти і чиновники вважають, що прив’язки до вартості бути не повинно, так як ціна об’єкта – спірне питання і будуть складнощі з адмініструванням, тому пропонують враховувати тільки площі і потужності. Інші пропонують почати з введення податку на нерухомість і майно, включаючи земельні ділянки, а потім вже рухатися по диференціації цього податку для особливої ​​групи таких об’єктів.

Треті побоюються, чи не вийде так, що витрати на адміністрування податку на багатство зможуть перевищити рівень збирання. Чи не ефективніше оптимізувати існуючу систему оподаткування на транспорт і нерухомість?

Думок і пропозицій предостатньо. Отже, тепер останнє слово залишиться знову за Президентом і нашими олігархами? Або щось може піти не так в передвиборних кампаніях-2019?
Loading...Залишити коментар