Працівники Національної опери вийдуть на протест під Верховну Раду

0

23 березня під стінами парламенту відбудеться мітинг активістів Незалежної профспілки працівників Національної опери України імені Тараса Шевченка та небайдужих громадян, повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

Вони протестуватимуть проти закону №955-8 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури» та проекту нового Трудового кодексу. Почнеться акція о 9:30 біля стін Верховної ради України.

Нагадаємо, адміністрація оперного театру, спираючись на Закон №955-8 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури» вирішила перевести працівників на контракти строком на 1,5 року.

«Водночас самі керівники уклали трудові договори на 5 років. У наших колективах багато жінок. Через короткострокові контракти незахищеними стають вагітні жінки та ті, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, самотні матері. Їх можна буде легко звільнити через 1,5 року. Загалом створюються умови, коли творчі люди працюватимуть під тиском та страхом звільнення. Наша профспілка бореться за те, щоб у Національній опері працівники мали гідні умови», – пояснила під час онлайн-конференції голова ППО ВППУ у Національній опері України імені Тараса Шевченка Віра Корнілова.

У процесі переведення на короткострокові контракти 9 працівників, членів незалежної профспілки, втратили роботу. Вони відстоюватимуть своє право на працю у суді. У той же час профспілківці вимагають від парламентарів змінити закон №955-8, згідно з яким працівників культури переводять на короткострокові контракти. Крім того, вони виступають проти ухвалення у другому читанні проекту Трудового кодексу, положення якого узаконює контрактну форму роботи для широкого кола працівників.
Loading...Залишити коментар