Праві поляки напали на українську ходу в Перемишлі

1

bony-poljsjki.file

26 червня під час ходи українських греко-католиків та православних з церкви до військовго цвинтаря відбулась сутичка з ультраправими фанатами.

Група молодиків чисельністю двадцять чоловік спробувала напасти на українців.

Як стверджують очевидці, поляки, які були у футболках ультраправої організації «Всепольська молодь», перед тим, як їх відтіснила поліція, встигли побити 60-річного українця.

bony-poljsjki2.file

«Урочисті заходи, приурочені нашим героям, Січовим стрільцям, сягають 20-тих років минулого століття, з перервою в період Польської Народної Республіки. Ніколи, однак, вони не викликали контроверсій. Лише тепер деякі середовища, цинічно використовуючи факт, що на цьому цвинтарі є могили членів УПА, намагаються викликати польсько-український конфлікт», – розповів голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима.

Очевидці розповідають, що нападники тримали плакат з написом «Бандерівці та їхні прихильники – геть з Польщі».

Як нагадує ТСН, нещодавно євродепутат Януш Корвін-Мікке, який являється лідером польської партії «Конгрес нових правих» заявив, що Україна – ворог Польщі. «Я завжди говорив, що, як тільки повстане Україна, зміниться геополітика. Змінилася, але люди все ще розглядають Росію як ворога. Україна є ворогом, а не Росія. Там наразі голосують за бандерівців», – зазначив євродепутат.

Нагадаємо, 26 червня вже багато років поспіль в польському містечку Перемишль відбувається багатотисячна хода українців через все місто до Українського військового цвинтаря. Хода присвячена воякам Української Галицької армії, армії УНР та УПА.

Історична довідка: до проведення польськими силовиками операції «Вісла» в 1947 році українці були більшістю на Перемишлянщині. Зараз українська громада нараховує 4 тисячі осіб.

Loading...