Правозахисні організації знову закликали скасувати декларування для активістів - Перший Соціальний

Правозахисні організації знову закликали скасувати декларування для активістів

0

Правозахисні організації з семи країн направили відкрите звернення до президента України Петра Порошенка з проханням скасувати поправки в антикорупційне законодавство, які передбачають обов’язкове електронне декларування для громадських антикорупційних активістів та їх контрагентів.

Підпис під зверненням поставили керівники 31 міжнародної організації, повідомляє “Центр інформації про права людини”. Автори листа висловили впевненість, що прийняті в березні законодавчі норми порушують автономію громадянського суспільства на вибір теми своєї роботи, обмежуючи можливості людей вільно працювати на організації, що займаються висвітленням і протидією корупції, порівняно з іншими організаціями.

Міжнародні правозахисники зазначили, що метою подібних ініціатив є залякування громадянського суспільства і дискредитація громадських організацій. Порошенко нагадали, що підписавши в березні минулого року резолюцію Ради ООН з прав людини щодо правозахисників, Україна взяла на себе зобов’язання “заохочувати і стимулювати участь громадськості, а також сприяти прозорості, підзвітності та ефективному управлінню для запобігання корупції та боротьби з нею з участю посадових осіб”.

“Той факт, що голосування за внесення поправок в закон було поспішним, без консультацій з громадянським суспільством, особливо правозахисними організаціями, а також поспішне підписання закону викликає сумніви щодо справжньої мети цього законодавства. Це законодавство створює атмосферу підозри до громадянського суспільства, і це відбувається в країні, яка повинна цінувати внесок громадянського суспільства у розвиток держави”, – наголосили автори звернення.

Копії листа були надіслані також до Верховної Ради, офісів прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і міністра закордонних справ Павла Клімкіна, комісара Ради Європи з прав людини ПАРЄ, ООН, Європарламенту, представництва ЄС в Україні, єврокомісару Йоганнесу Гану і до різних міністерств і парламментських комітетів.

Нагадаємо, 27 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон, що звільняє військовослужбовців рядового та молодшого керівного складу від подачі е-декларацій, яким також водитися обов’язкове декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

В той же час, під час зустрічі з громадськими активістами президент ініціював створення спільної робочої групи за участю членів громадських організацій, народних депутатів і представників Адміністрації президента з метою розробки узгоджених змін до цього закону в частині, що стосується обов’язку заповнювати електронні декларації представниками громадських організацій, провідних боротьбу з корупцією.
Loading...Залишити коментар