Правозахисники б'ють на сполох через новий законопроект - Перший Соціальний

Правозахисники б’ють на сполох через новий законопроект

0

Профільний Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту проголосувати за законопроект № 6556 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України”, повідомив правозахисник Михайло Лебедь на своїй сторінці у Facebook.

Обурення правозахисників викликали деякі положення законопроекту. Так, він пропонує надати Нацгвардії право застосовувати силу до людей, які не вчиняли правопорушень. Зокрема, сила може бути застосована до осіб, які “скорочують мінімальну безпечну відстань” між ними та нацгвардійцями.

“Тобто щоб нацгвардійці під час мирних зібрань могли застосовувати силу не лише щодо правопорушників, а й у випадку, коли учасники зібрань “скорочують мінімальну безпечну відстань” між ними. Причому цю відстань мають визначати самі ж нацгвардійці. Навіть якби ця відстань була фіксованою в законі, бити будуть навіть не за правопорушення! Це таке собі ноу-хау для українського законодавства (норма 6556 руйнує один з основних принципів адміністративного законодавства який вказує, що примус має використовуватись саме на осіб, що вчинюють протиправні дії). В проекті написано, що нацгвардійці спершу мають попередити, а вдруге вже можуть не попереджати і одразу застосовувати кийки й інші спецзасоби. На практиці ж українських реалій казки про те, що хтось когось про щось попереджав звучатимуть вже в суді над побитими людьми”, – пояснив Лебедь.

Також автори законопроекту пропонують наділити Нацгвардію фактично поліцейськими повноваженнями з охорони громадського порядку. Наразі НГУ виконує лише допоміжну для Національної поліції України функцію.

“6556 також пропонує наділити Нацгвардію більшим обсягом повноважень з охорони громадського порядку, ніж є в Національної поліції. І пропонує передати МВС частину функцій Міноборони з управління Нацгвардією під час протидії тероризму і виконання бойових завдань в зоні бойових дій. Нацгвардією, між іншим, керує Арсен Борисович Аваков, бо міністр МВС. Це я про всяк випадок нагадую”, – нагадав правозахисник на власній сторінці в Facebook.
Loading...Залишити коментар