Правозахисники засудили дії поліції В Києві

0

Правозахисна організація “Центру громадянських свобод” засудила дії київської нацполіції під час акції вшанування пам’яті Станіслава Маркелова та Анастасії Бабурової.

Про це повідомлено на офіційній сторінці організації в соціальній мережі Facebook.

“Як було зафіксовано моніторами Ozon/Озон – громадське спостереження працівники поліції, які були залучені до охорони громадського порядку, не здійснювали реальних заходів для забезпечення безпеки учасників акції. Замість цього, ще до початку акції вони вдалися до незаконних затримань без пояснення причин її учасників, які пізніше намагалися замаскувати під “запрошення”. Також працівники поліції продемонстрували неспроможність виконати елементарні поліцейські операції при вчиненні учасниками контр-зібрання хуліганських дій стосовно учасників акції, та відсутність будь-якої реакції на таку поведінку.

Зокрема, керівником відділу превентивної комунікації ГУНП у місті Києві було цілком проігноровано публічне прохання організаторів зібрання здійснити активні дії для розділення учасників зібрання та контр-зібрання з метою захисту останніх та для надання можливості реалізувати право на мирне зібрання обом групам у межах взаємної “видимості та чутності”[2], незважаючи на факт присутності на площі достатньої кількості поліцейських Полку поліції особливого призначення та військовослужбовців Національної гвардії України.

З огляду на вищезазначені обставини та через реальну загрозу застосування насилля акцію вшанування пам’яті було припинено та більшості учасників довелося покинути місце зібрання.”, – написано в повідомленні.

Нагадаємо, вчорашня акція була приурочена вшануванню пам’яті журналістки Анастасії Бабурової та адвоката Станіслава Маркелова, які були вбиті в Москві у 2009 році за свою професійну діяльність російськими націоналістами.

Останньою, і вже посмертною, публікацією Анастасії стало інтерв’ю зі Станіславом Маркеловим про проблему безкарності у воєнних злочинах, вчинених російськими військовослужбовцями проти мирного населення під час Другої російсько-чеченської війни. Зокрема, Станіслав представляв інтереси родини 18-ти річної чеченської дівчини Ельзи Кунгаєвої, яка була викрадена, зґвалтована, та вбита у березні 2000-го року полковником російської армії Юрієм Будановим.
Loading...Залишити коментар