Правозахисниця отримала 33 роки в'язниці і 148 ударів - Перший Соціальний

Правозахисниця отримала 33 роки в’язниці і 148 ударів

0

Іранський суд засудив відому місцеву правозахисницю Насрін Сотуде до 148 ударів батогом і в цілому до 38 років в’язниці за підтримку опозиціонерів і виступи проти хіджаба.

Уточнюється, що Сотуде буде відбувати тільки найтриваліше з покарань – 10 років. За інформацією Amnesty International її заарештували 13 червня 2018 року по звинуваченню в «підбурюванні до корупції і проституції», «відкритому вчиненні гріха через появу на публіці без хіджабу» і «порушення громадського порядку». Вона відома тим, що захищала представників іранської опозиції, а також виступала проти обов’язкового носіння хіджабу. Вирок називають «суворим навіть для Ірану», де «жорстоко розправляються з інакомисленням» і часто виносять смертні вироки за деякі злочини.

Що ще відомо:
У 2010 році правозахисницю вже засуджували до шестирічного тюремного ув’язнення за поширення пропаганди і змови на шкоду держбезпеці, але через три роки її відпустили. Сотуде з самого початку заперечувала всі звинувачення. Після звільнення Європарламент вручив їй премію імені Сахарова в області прав людини.

Чому це важливо:
11 березня спеціальний доповідач Організації об’єднаних націй (ООН) з прав людини в Ірані Джавід Реман на розгляді в Раді з прав людини справи Сотуде заявив, що в країні відзначається посилення репресій. «Тривожні схеми залякування, арешту, судового переслідування та жорстокого поводження з правозахисниками, адвокатами і активістами за трудові права свідчать про все більш жорстку реакцію з боку держави», – сказав Реман.
Loading...Залишити коментар