Президент Дуда відмовився від свого ж варіанту судової реформи

0

Президент Польщі Анджей Дуда не знайшов підтримки серед парламентських фракцій і вирішив відмовитися від запропонованого ним кількома годинами раніше варіанту реформи судової системи і відповідних змін до конституції країни.

Про це повідомляє DW.

Згідно з представленими президентом Польщі баченням реформи, вплив голови держави на судову систему необхідно посилити. Зокрема, йому має надаватися право призначати членів Національної судової ради в разі, якщо парламент не зміг це зробити протягом 60 днів. Призначення членів ради, згідно з пропозиціями Дуди, має відбуватися голосами 60% депутатів парламенту.

Крім того, президент Польщі запропонував надати йому право вирішувати, чи зможуть члени Верховного суду країни перебувати на посадах після досягнення ними пенсійного віку в 65 років.

Ці зміни вимагають схвалення парламентом країни. Втім, увечері в понеділок, після зустрічі з лідерами парламентських фракцій Дуда заявив, що відмовляється від своєї пропозиції.

“Шансів на ухвалення цих змін немає”, – констатував президент Польщі в своєму телезверненні, цитує агентство Reuters.

Нагадаємо, польська владна партія “Право і Справедливість” хоче внести зміни у три закони – про Верховний суд, Національну суддівську раду і суди загальної юрисдикції. Так влада хоче позбутися патологій в судовій системі країни. Опозиція і більшість суддівського корпусу наполягають, що це спроба підпорядкувати судову владу виконавчій.

В низці польських міст тривали протести проти запропонованих змін, зокрема під парламентом країни у Варшаві.

Польська опозиція заявила про загрозу Майдану через судову реформу. Раніше три попередні польські президенти заявили, що у Польщі іде процес побудови диктатури.

Сейм прийняв цей закон 20 липня, 22 липня його схвалив польський Сенат. Єврокомісія розкритикувала ініціативу і пригрозила Польщі серйозними наслідками, якщо нові норми набудуть чинності.

24 липня президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на 2 скандальні закони. А 25 липня таки підписав третій.

Польська прем’єрка Беата Шидло заявила, що уряд все одно домагатиметься впровадження судової реформи, незважаючи на вето.
Loading...Залишити коментар