Президент наклав вето на два скандальних закони по судочинству

0

Президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на закони про Верховний суд та Держану раду судочинства.

Президент наголосив, що зміни у судовій системі Польщі потрібні, але він проти ідеї посилення влади генерального прокурора над Верховним судом. Він також закликав заспокоїти суспільні настрої, повідомляє Польське радіо.

Дуда зазначив, що він провів численні консультації з юристами, політиками, передусім з Зофією Ромашевською, яка, як сказав, мала вирішальний вплив на його рішення.

Президент шкодує, що йому не представили законопроект про Верховний суд перед голосуванням у парламенті. Дуда наголосив, що у польській законодавчій традиції ніколи не було рішень, згідно з якими генеральний прокурор може втручатися у роботу Верховного суду.

Анджей Дуда наголосив, що він прибічник реформи судоустрою, але «розумної реформи».
Президент Польщі сповістив також, що у рамках президентської законодавчої ініціативи, він підготує власні проекти законів про Верховний суд та Державну раду судочинства. За словами Анджея Дуди, законопроекти будуть готові упродовж двох місяців.

Нагадаємо, днями десятки тисяч людей у четвер вийшли на акції протесту у Польщі після ухвалення Сеймом країни суперечливого закону про Верховний суд в рамках проведення судової реформи.

Найбільша демонстрація проходила у Варшаві, мерія повідомила, що на вулицях зібралися близько 50 тисяч осіб. Поліція навела значно менші цифри – 14 тисяч.

Акції протесту відбувалися також у Познані, Вроцлаві, Лодзі, Кракові, Щецині і в десятках інших міст по всій країні. Загалом у протестах взяли участь понад 100 тисяч осіб.
Loading...Залишити коментар