Президент підписав скандальний закон про ЗМІ

0

prezydent

У четвер, 7 січня, президент Польщі Анджей Дуда підписав низку законів, що дозволяють уряду контролювати державні громадські телеканали та радіомовлення.

Хоча невдоволення законопроектом висловили Єврокомісія, ОБСЄ, Європейський мовний союз та Асоціація європейських журналістів. Про це повідомили польські видання, передає «Преса України».

Анджей Дуда підписав поправки до закону тому, що не вірить в об’єктивність мовників у їх нинішньому вигляді та хоче, щоб державні ЗМІ були «неупередженими, об’єктивними та достовірними», – повідомила помічник польського президента Малгожата Садурська.

Поправки до закону передбачають передчасне закінчення терміну повноважень членів правління та наглядових рад громадського телебачення та радіо Польщі.

А члени правління та наглядових рад будуть призначатися після затвердження міністром казначейства.

Згідно з новим законом проведення конкурсів на ці посади більше проводиться не буде.

Також Садурская додала, що «президент повною мірою усвідомлює занепокоєння ЄС та вважає, що новий закон не позначиться згубним чином» на теле- та радіомовленні.

Нагадаємо, що Польський сейм підтримав зміни до законодавства про реформування державних засобів масової інформації. Законодавчий акт надає уряду більше повноважень над призначенням глав теле- та радіостанцій.
Loading...Залишити коментар