Президент Польщі розкритикував марш ультраправих в Варшаві

0

Президент Польщі Анджей Дуда прокоментував марш незалежності, який днями пройшов у Варшаві.

Про це повідомляє “Радіо Польща“.

Зокрема, глава держави висловив свою думку щодо появи на марші таких гасел, як “Європа буде білою або безлюдною”. Так, він висловив думку, що не можна ставити знак рівності між патріотизмом і націоналізмом.

“Патріотизм – це любов. Любов до ближнього, до співвітчизників, любов до всіх, хто бажає щастя Вітчизні і успіхів усім, хто її населяє. Націоналізм – це негативний погляд, погляд, що наша країна – тільки для нас”, – сказав Дуда.

Польський президент пояснив, що Польща – (це країна, – ред.) Для всіх, хто хоче в ній чесно жити і будувати її сьогодення і майбутнє “.

“У Польщі немає місця і суспільної злагоди для ксенофобії, хворобливого націоналізму і антисемітизму”, – додав Дуда.

Крім того, президент Польщі назвав таку позицію негідною і підкреслив, що не має значення ні колір шкіри, ні країна походження.

“Для мене поляк – це той, хто хоче працювати в ім’я Польщі”, – пояснив президент.

Крім того, Анджей Дуда висловив занепокоєння з приводу деяких аспектів освітлення Маршу незалежності в зарубіжних ЗМІ, зокрема, те, що з його учасників намагаються зробити нацистів.

“У Польщі люди добре знають, що таке нацизм, ненависть і знищення людей за національною ознакою. Ми засвоїли цей урок власною кров’ю”, – додав президент.

Нагадаємо, днями в Варшаві пройшов ультраправий марш з антиукраїнськими гаслами. В той самий час проходила маніфестація антифашистів, які виступали проти акції ультраправих під гаслом “За нашу і вашу свободу!”.
Loading...Залишити коментар