Приниження на робочому місці не є меншою проблемою, ніж низька зарплата

0

tt1600939
На заводі “Фольцваген” в Росії починаються переговори про прийняття додаткової угоди до колективного договору, яке виключить такі явища, як дискримінація за гендерною і національною ознакою, сексуальні домагання, образливе поводження і мобінг.

Практика таких домовленостей існує в Європі, зокрема антидискрімінаційні поправки вводять в законодавтво країн.

“Про те, що така угода має бути, ми домовилися з роботодавцем ще в 2012-му році, але на конкретні переговори виходимо тільки зараз. На жаль, ми зустрічаємо протидію не тільки з боку рядового менеджменту, який зацікавлений у збереженні нинішньої ситуації, а й з боку профспілки АСМ. Вони заявляють, що не проти угоди в принципі, але з неприйняттям відносяться до пункту про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації. Чесно кажучи, цей привід мені здається надуманим”, – розповідає активіст Дмитро Трудовий, запевняючи, що такі домовленості у “Фольцвагені” в Європі вже діють давно.

“Безпосередньо займатися цим буде комітет з кадрової політики Ради трудового колективу (РТК), а вживати заходів повинна адміністрація за погодженням з профспілкою і радою. РТК – це виборний орган робітників, в якому не буде представників менеджменту”, – додав активіст.

Нагадаємо, в Україні Верховна Рада прийняла антидискримінаційну поправку. Однак, до поки чинного Трудового кодексу. Натомість в проекті скандального нового Трудового кодексу такого пункту, що відповідав би за усунення дискримінаційних тенденцій на робочому місці – не має.
Loading...Залишити коментар