Професія лікар одна з найменш престижних в Україні

0

Україна сьогодні – єдина країна в світі, де лікарі мають найнижчу зарплату серед усіх професій.

Про це у своєму блозі на “Українській правді” написала нардеп Ольга Богомолець.

“Зарплати наших медиків навіть нижчі, ніж у Зімбабве, де економічна ситуація вкрай важка вже багато років.

Ані в Європі, ані в Америці, ані в Африці немає жодної країни, де праця лікаря оплачувалася би так ганебно низько. За таких умов розраховувати, що система охорони здоров’я працюватиме ефективно, а медики будуть викладатися на 100% – нонсенс.

В абсолютній більшості країн фахівці, які рятують життя інших людей, не тільки користуються величезною повагою та авторитетом, але й отримують за свою працю достойну винагороду. І тільки в нас держава чомусь вважає, що лікарі повинні працювати задарма, сподіваючись на неофіційну винагороду від пацієнта.

Український лікар отримує сьогодні зарплату в 10 разів меншу, ніж польський, у 45 разів – ніж німецький і майже у 100 разів – ніж американський.

Проте український лікар програє в зарплаті не тільки закордонним колегам, але й навіть вітчизняним професіям. Людина, яка вчилася довгі роки в університеті, потім перебувала кілька років в інтернатурі, і лише після цього була допущена до лікування пацієнтів – сьогодні отримує менше, ніж люди без вищої освіти в сфері обслуговування та на некваліфікованих роботах.”, – стверджує нардеп.
Loading...Залишити коментар