Профспілка допомагає комунальникам отримати соціальне житло

0

Kremenezka_osela

Працівники КП «Кременецька оселя» звернулися до профспілки «Трудова солідарність» з проханням допомогти у вирішенні житлового питання. На днях представники незалежної профспілки зустрілися з міським головою Кременця та оглянули нежитлові споруди на території колишнього військового містечка у с. Білокриниця Кременецького району (Тернопільська область), що перебувають на балансі комунального підприємства. В результаті було досягнуто домовленості з міською радою про створення робочої групи, що розгляне питання переведення цих будівель у житловий фонд. Про це повідомляє прес-служба «Трудової солідарності».

З метою домогтися надання соціального житла працівникам КП «Кременецька оселя» Західне представництво профспілки «Трудова солідарність» звернулося до міського голови Романа Ванжули. Днями представники незалежного об’єднання не лише зустрілися з міським головою, а й виїхали до колишнього військового містечка у с. Білокриниця Кременецького району. Саме там розташовані дев’ять нежитлових споруд, що наразі знаходяться на балансі комунального підприємства. Вказане комунальне підприємство перебуває у віданні Кременецької міської ради.

«За результатами зустрічі ми досягли домовленості із міською радою про створення робочої групи, яка вивчатиме можливість переведення згаданих споруд у житловий фонд, – розповів уповноважений представник «Трудової солідарності» у Західному регіоні Петро Штогун. – До групи увійдуть спеціалісти з міської ради, представники «Трудової солідарності», можливо, депутати міськради. Адже на території колишнього військового містечка дійсно є хороші приміщення, певна річ, зараз вони у занедбаному стані. Та при бажанні їх можна реконструювати. Сьогодні деякі працівники КП «Кременецька оселя» платять чималі кошти за оренду житла, а можуть отримати його у безкоштовне користування».

Kremenezka_osela_3

Той факт, що юристи міської ради наразі вивчають питання переведення будівель у с. Білокриниця із нежитлового у житловий фонд підтвердив й Роман Ванжула. Проте, процедура надзвичайно складна. Про це говорить і начальник юридичного відділу Кременецької міської ради Оксана Таращук: «Справді, міській раді у колишньому військовому містечку належить дев’ять нежитлових об’єктів, – пояснює юрист. – На даний момент ці споруди не продаються, не здаються в оренду і перебувають на балансі КП «Кременецька оселя». Аби реалізовувати їх, або принаймні якимось чином реконструювати ми повинні провести оцінку, потім оформити документацію на приватизацію землі під ними і лише після того шукати інвестора, який погодився б зайнятися переведенням споруд у житловий фонд та реконструювати їх у квартирні будинки. Сьогодні надати житло у цих приміщеннях працівникам комунального підприємства неможливо і незаконно, адже вони є нежитловими. Чи візьметься хтось із інвесторів – складно сказати, адже це величезні кошти, робота із багатьма документами».

Також Оксана Таращук спростовує інформацію про те, що деякі із дев’яти будівель знаходяться під заставою чи належать приватним підприємствам. Ймовірніше за все, йдеться про інші споруди на території військового містечка, які були продані через аукціон ще у 2005-2006 роках.

Нагадаємо, що раніше до представництва Західного регіону профспілки «Трудова солідарність» звернулися члени об’єднання, працівники КП «Кременецька оселя» , із проханням допомогти вирішити проблеми з житлом. Зокрема, аби міська рада надала у тимчасове користування під помешкання приміщення, які є на балансі комунального підприємства.

Олена Шевчишина, для «Страйку»

Kremenezka_osela_2
Loading...Залишити коментар