Профспілка вимагає участі в розслідуванні загибелі робітника

0

Azovstalj

22 серпня при виконанні своїх робочих обов’язків загинув працівник Конвертерного цеху ПАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» Валерій Момот.

Як стверджують активісти профспілки «Народна солідарність», це – вже далеко не перша аварія на МК «Азовсталь», що має трагічні наслідки.

«Робота «кислородчиків», до якої адміністрація цеху через викликану масовими скороченнями нестачу працівників «добровільно-примусово» залучає й робітників інших професій, зокрема – розливників сталі, є особливо небезпечною через поганий технічний стан вкрай зношеного обладнання, в ремонт та заміну якого власник-олігарх не вкладає потрібних коштів.

Не є перебільшенням сказати, що саме через це (нестача працівників для обслуговування технологічного процесу та зношеність обладнання) усі працівники Конвертерного цеху кожну зміну свого перебування на роботі стикаються з реальною небезпекою для життя», – пишуть активісти.

Також профспілковці жаліються, що адміністрація МК «Азовсталь» не допускає ні голову Профкому, ні профспілкових інспекторів праці до інспектування робочих місць членів профспілки в Конвертерному цеху. Все це робиться, аби приховати від широкої громадськості украй поганий стан справ з безпекою виробництва на підприємстві, вважають в профспілці.

Тому Маріупольська первинна профспілкова організація №141-2 ВП «Народна солідарність» та Центральний координаційний комітет Профспілки вимагають від Державної служби України з питань праці та Уряду України включення представників незалежної профспілки до складу спеціальної комісії з розслідування нещасного випадку. Саме за участі незалежної профспілки можна добитися об’єктивних висновків комісії, належного фінансування оновлення технологічного обладнання МК «Азовсталь» припинення скорочення та збільшення кількости працюючих Конвертерного цеху Комбінату.
Loading...Залишити коментар