Профспілки наголошують на порушенні прав в Казахстані

0

Міжнародна конфедерація профспілок та Європейська конфедерація профспілок закликають Європейську комісію підняти питання порушення права на свободу об’єднання під час засідання Ради з питань співробітництва між Казахстаном та ЄС, яка відбудеться 26 лютого.

МКП та ЄКП надіслали спільного листа до верховного представника Європейського союзу у закордонних справах Федеріки Могеріні, у якому звернули увагу на порушення прав профспілок у Казахстані. Зокрема, міжнародні організації описали факти: невиконання урядом рекомендацій МОП, необґрунтованих дій суду проти представників профспілок, скасування реєстрації незалежного профцентру Конфедерація незалежних профспілок Республіки Казахстан та переслідування профспілківців, повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

У свою чергу генеральний секретар МКП Шаран Барроу заявила: “Влада Казахстану діє, порушуючи Конституцію країни та її міжнародно-правові зобов’язання щодо дотримання прав трудівників на членство у профспілці. Казахстан є одним із десяти найбільших порушників прав працівників у світі, і ми закликають ЄС поставити це питання у центрі під час дискусій з урядом країни”.

Генеральний секретар ЄКП Лука Вісентіні заявив: “Рада з питань співробітництва між Казахстаном та ЄС має обговорити питання прав робітників у Казахстані. Я знаю, що верховний представник Європейського союзу у закордонних справах порушувала ці проблеми з Казахстаном в минулому, і, на жаль, вона повинна це зробити вкотре».
Loading...Залишити коментар