Профспілки ведуть боротьбу за відновлення Списків №1 та №2

0

Позов Конфедерації вільних профспілок України до Кабінету міністрів України про скасування постанови КМУ №461 від 24.06.2016 р., якою були затверджені Списки №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах в новій редакції, подано ще у жовтні 2016 року.

Відбулося кілька судових засідань, на яких представники КВПУ заявляли, що постановою №461 Кабінет міністрів фактично збільшив вік та строк трудового, страхового стажу, що необхідні для призначення та отримання пільгової пенсії для десятків, а в перспективі – сотень тисяч працівників, тому вона є безумовно такою, що звужує зміст та обсяг існуючих конституційних прав громадян України, тому її слід скасувати. У березні 2017 року справу було переведено в письмову форму провадження, а фактично – покладено під сукно, повідомляє сайт КВПУ.

За час розгляду справи відбулися деякі позитивні для працівників зміни. Зокрема, під тиском профспілок Кабінет міністрів постановою №479 від 4 липня 2017 р. «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету міністрів від 24 червня 2016 р. №461» відновив право на пенсійну пільгу для близько 30 відсотків працівників.

Профспілки і Міненерговугілля підготували спільні пропозиції та обґрунтування до проекту постанови КМУ про внесення змін та допонень до постанови КМУ №461 щодо відновлення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік. Пропозиції та обґрунтування, оформлені відповідно до пункту 10 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету міністрів від 01.08.1992 № 442, Міненерговугілля листом від 22.12.2017 № 04/19-11754 направило до Держпраці.

21 лютого 2018 р. Держпраці поінформувало Міненерговугілля про те, що Мінсоцполітики не погодило пропозиції Міненерговугілля. Проблема відновлення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік, залишилася невирішеною.

У лютому 2018 р. до КВПУ звернулася Державна установа «Інститут медицини праці імені Ю.І.Кундієва Національної академії медичних наук України» з проханням підтримати підготовлені Інститутом пропозиції та обгрунтування щодо «Переліку посад (професій) особового складу Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби, які мають право на пенсію на пільгових умовах».

Конфедерація вільних профспілок України висловила вдячність за фахову і надзвичайно актуальну роботу, спрямовану на повернення працівникам Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби права на вихід на пенсію за віком на пільгових умовах згідно зі Списком №1 та погодила пропозиції науковців.

Усе вищевказане, особливо дії Кабінету міністрів щодо прийняття змін до постанови №461 від 24 червня 2016 р. підтверджують той факт, що при прийнятті цієї постанови були допущені порушення, які вказані у адміністративному позові Конфедерації вільних профспілок України.

Прийняттям постанови №479 від 4 липня 2017 р. Кабінет міністрів здійснив спробу усунути негативні наслідки, що настали після набуття чинності постанови КМУ №461 від 24.06.2016 р. Але, на жаль, внесені постановою КМУ №479 від 4 липня 2017 р. зміни є частковими та не поновлюють в повному обсязі права працівників на пенсійне забезпечення на пільгових умовах, які є складовою конституційного права на соціальний захист, та були передбачені законодавством України до набуття чинності постанови КМУ №461 від 24.06.2016 р.

Тому Конфедерація вільних профспілок України поки що не має підстав для відмови від адміністративного позову, а тому й надалі боротиметься за повне поновлення всіх робіт, професій і посад, що були виключені зі Списків №1 та №2.
Loading...Залишити коментар