Профспілкові активісти вийшли на «Марш гніву»

0

marsh-gnivy

У місті Агадір 31 грудня профспілкові активісти Марокко вийшли на демонстрацію солідарності з 500 робітниками, які звільнились з рибоконсервного заводу компанії «DOHA» після страйку і локауту в 2015 році.

У «Марші гніву» взяли участь члени і прихильники національного профцентру CDT.

Колона демонстрантів розтягнулася на кілька кілометрів від околиць міста до головної площі. Потім профспілкові працівники рушили в напрямку пляжу, де утворили живий ланцюг, оточений загонами поліції, які були приведені в повну бойову готовність. Учасники акції зажадали справедливості для звільнених працівників компанії та скасування судового рішення про конфіскацію житла президента профспілки «DOHA» Абдулли Рахмуна.

«DOHA» – великий експортер перероблених рибних продуктів, є частиною групи компаній «Bicha». Навесні 2015 року керівництво компанії в односторонньому порядку відмовилося визнавати профспілку, яка організовує фабричних робітників з 2011 року, і звільнило найбільш активних її членів. У відповідь на масовий страйк робітників менеджмент організував локаут понад 700 членів профспілки, більшу частину з яких склали жінки.

Тоді ж на вимогу «DOHA» суд Марокко звинуватив президента профспілки в заподіянні фінансового збитку компанії і зобов’язав виплатити компенсацію в розмірі 300 тисяч євро. Рішення суду за апеляціями профспілки відкладається вже багато місяців, але на кожному слуханні сотні робітників і їхні родичі приходять, щоб підтримати лідера профспілки.
Loading...Залишити коментар