Профспілковці попереджають Міністра енергетики та вугільної промисловості

1

shahtari-Cher

Профспілковці та голова Конфедерації вільних профспілок України відреагували на документ, який днями підписав міністр Володимир Демчишин.

Про це пише профспілковий сайт КВПУ.

Дивний, здавалося б, документ вийшов днями зі стін Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, й дістався до кабінетів керівників усіх державних вугледобувних підприємств. Це – не наказ, не розпорядження, не постанова, навіть не протокол колегії чи якоїсь важливої наради, проте, безсумніву, обов’язковий до виконання, бо підписаний самим міністром Володимиром Демчишиним. Та ще й тричі! Певне, для більшої важливості та неухильного виконання на місцях очільник Міненерговугілля поставив свої автографи і на листі №01/13-2839 від 22.10.2015 р., і на кожному з двох аркушів додатку до нього.

Додаток, затверджений паном міністром, має промовисту назву «Загальні пропозиції та рекомендації керівникам державних вугледобувних підприємств для керування в роботі та прийняття рішень по поліпшенню економічних показників в умовах відсутності державної підтримки на покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції та на технічне переоснащення виробництва», але зводиться він фактично до вказівки забезпечити повну руйнацію вугільної галузі України.

Бо як інакше розуміти керівникам шахт, що мають перспективу беззбиткової роботи, приміром, пункт 1.6, який зобов’язує їх «припинити приймання на підприємство нових працівників, продовжити роботу щодо оптимізації кількісного та кваліфікаційного складу працівників підрозділів (потребу у заповненні вакансій задовольнити за рахунок перекваліфікації працівників, що вивільнятимуться внаслідок оптимізації штату; залишити на підприємстві лише мінімальну кількість працівників поверхні, необхідну для забезпечення життєдіяльності поверхневого комплексу)».

Про подальше функціонування тих підприємства, які не мають перспективи беззбиткової роботи, на тверде переконання столичного високопосадовця, котрий за все своє життя аж двічі бував у шахті, й мови не може бути. Тому їх керівникам окрім наведених вище приписів беззастережно наказується «ініціювати (прискорити) експертизу та затвердження ТЕО щодо ліквідації (санації, консервації тощо) таких шахт», «припинити діяльність цехів поверхні та дільниць, які безпосередньо не задіяні на підтримці життєдіяльності шахти» і т.д., і т.п. А закінчується цей, з дозволу сказати, документ суворим наказом керівникам і збиткових, і прибуткових вугледобувних підприємств «до 1 листопада 2015 року надати до Міненерговугілля інформацію щодо вжитих заходів».

«Шкоди ці пропозиції чи рекомендації міністра державним шахтам та гірникам, які на них працюють, а також усій Україні нанесуть непоправної, – пояснює голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. – Бо у підсумку призведуть до повної руйнації вітчизняної вугільної галузі, а за нею й до енергетичної залежності України. При чому робиться це потайки. Надсилаються керівникам підприємств якісь незрозумілі, а якщо називати все своїми іменами, протизаконні пропозиції та рекомендації. Схоже, робиться це для того, щоб профспілки не змогли втрутитися й не дозволити знищити шахти і залишити без роботи тисячі гірників. Отакий у нас виходить соціальний діалог. А між тим, подібні міністерські вказівки – це пряме порушення не лише чинного вітчизняного законодавства, а й міжнародних норм і конвенцій, ратифікованих Україною. Тому Незалежна профспілка гірників України зробить усе від неї залежне, щоб не дозволити знищити вітчизняну вугільну галузь і позбавити гірників роботи. Хотів би нагадати владоможцям, що шахтарі уміють за себе постояти. Тому не варто змушувати їх вдаватися до крайнощів і влаштовувати акції протесту».

lyst
Loading...1 коментар

  1. Максвелл on

    А що ще може придумати шоколадний менеджер, який не відає звідки береться вугілля і для чого воно потрібне?

Залишити коментар