Профспілковці звертаються до чиновників щодо тиску та переслідування активістів

0

Тиск на первинну профспілкову організацію НПГУ у Головному управлінні Держпраці у Донецькій області та її лідерів триває.

З цього приводу Конфедерація вільних профспілок України уже зверталася до очільника Держпраці України Романа Чернеги з вимогою негайно припинити утиски і переслідування, до яких вдається начальник Головного управління Держпраці у Донецькій області Володимир Шубін, а також належним чином відреагувати на дану ситуацію і вжити усіх необхідних заходів щодо недопущення подальшого порушення прав профспілки, повідомляє сайт КВПУ.

Однак відповіді від посадовця у КВПУ так і не діждалися. Тому голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважав за необхідне поінформувати про це міністра соціальної політики Андрія Реву як керівника центрального органу влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері трудових відносин і соціального діалогу, а також здійснює контроль за додержанням вимог законодавства про працю. Окрім того про перипетії, що розвиваються у відомстві Держпраці, КВПУ змушена буде повідомити генерального директора Міжнародної організації праці Гая Райдера та генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу.

У зверненні до урядовця зазначається, що утиски і переслідування розпочалися після того, як голова первинки Дмитро Самохвалов та заступник голови Конфедерації вільних профспілок України Донецької області Олег Ліщенко вказали на факти фінансових зловживань і корупції у Головному управління Держпраці у Донецькій області. Йдеться про розкрадання значних бюджетних коштів (близько 680 000 гривень). На підставі цього стосовно посадовців згаданої установи було заведено кримінальну справу №42016051670000088, а головному бухгалтеру повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ч.3 ст.358 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) ч.1,2 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Нині триває судовий процес. А заступник начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Світлана Кущинська на даний час – у всеукраїнському розшуку.

Натомість керівник згаданої структури Володимир Шубін у відповідь на антикорупційні дії профспілківців розпочав справжнісіньку дискредитаційну кампанію – розміщував на своїй сторінці у мережі Facebook образливі та провокаційні дописи про діяльність Незалежної профспілки гірників України загалом та первинки і її активістів зокрема, що є неприпустимим для державного службовця.

Та цього йому здалося замало. Він ще й започаткував «опитування» з питань діяльності первинної профспілкової організації НПГУ, вочевидь, відчуваючи свою повну безкарність та підтримку таких дій з боку голови Держпраці України Романа Чернеги.

Згодом дійшла справа й до рішучіших дій. Проти Олега Ліщенка було відкрито дисциплінарне провадження з одночасним відстороненням від посадових обов’язків. А підставою для цього стало те, що він вимагав належного проведення розслідування нещасного випадку, що стався з начальником спеціалізованого відділу геолого-маркшейдерського нагляду, переробки корисних копалин, реструктуризації та шахтного будівництва управління гірничого нагляду Дмитром Самохваловим під час обстеження, яке проводилось на ДП «ВК Краснолиманська».

Однак і це ще не все. Керівництво схилило деяких профспілківців підписати так зване звернення, адресоване голові Держпраці України, у якому дається негативна оцінка статутної діяльності ППО НПГУ ГУ Держпраці у Донецькій області.

Зрозуміло, що все наведене вище, є прямим порушенням Конвенції Міжнародної організації праці №87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію», статті 36 Конституції України та статті 12 Закону України «Про професійні спілки, їх права і гарантії діяльності». Про це і наголошується у листі Михайла Волинця. Деякі члени первинки, на жаль, піддалися тиску керівництва, а відтак розпочали дії із рейдерського захоплення первинної профспілкової організації, за що рішенням профспілкового комітету від 08.11.2017 р. були виключені з НПГУ. Замість того, щоб скористатися своїм правом на оскарження рішення профкому у визначений Статутом НПГУ спосіб, дані особи 27 листопада планують провести так звані позачергові загальні збори первинної профспілкової організації, які, певна річ, не можуть бути законними.

Показово, що усі вищевказані дії керівництва Держпраці відбуваються тоді, коли в Україні впроваджується Проект Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу».

Наостанок голова КВПУ висловив прохання негайно втрутитись у ситуацію, що склалася, та здійснити всі можливі дії в межах наданих повноважень, щоб припинити порушення прав профспілок та не ускладнювати впровадження згаданого Проекту.
Loading...Залишити коментар