Профспілковців не пустили на підприємство

0

shahtari

Сьогодні делегацію НПГУ не пустили до працівників ТОВ «Шахтобудівна компанія», повідомляє профспілковий сайт.

Зранку голова Конфедерації незалежних профспілок Донецької області Дмитро Зелений, заступник голови Незалежної профспілки гірників України, голова МО НПГУ Мирнограда та Покровського району Олександр Абрамов, головний технічний інспектор НПГУ Сергій Сименко таголова ППО НПГУ ТОВ «Шахтобудівна компанія» Олексій Пугач мали намір поспілкуватися з членами свого новоствореного первинного осередку. Але їм перешкодили це зробити, повідомив Олександр Абрамов.

Охорона підприємства вороже зустріла делегацію і не пропустила її на підприємство. Вона проігнорувала посвідчення профлідерів та законодавство, яке дає їм право зустрічатися із членами своєї профспілки безпосередньо на виробництві. Півгодини профспілкові лідери стояли на морозі, вимагаючи дати їм можливість поспілкуватися із працівниками. Згодом профспілкова делегація поїхала до офісу компанії, де зустрілася з директором ТОВ «Шахтобудівна компанія» Михайлом Анатолійовичем Кир’яновим. Профспілковці вручили йому попередньо зареєстроване повідомлення про проведення установчих зборів і створення первинки НПГУ на підприємстві та обрання голови профспілки і профкому.

«На ТОВ «Шахтобудівна компанія» є первинка ПРУП, яку, до речі, очолював головний інженер – фактично роботодавець, – зауважив Олександр Абрамов. – І ця людина представляла інтереси трудівників та підписувала колективний договір. А от створити профспілку робітників, якою є НПГУ, виходить, не можна, бо цьому одразу чиняться перепони».

Такою ситуацією вкрай обурений і голова НПГУ Михайло Волинець. За його словами, це неприпустимо, коли так перешкоджають профспілковим лідерам та тиснуть на новостворену первинку.

«Делегація НПГУ мала повне право поспілкуватися на підприємстві із членами своєї профспілки, – пояснив він. – У даному випадку наші профлідери керувалися ст. 21 Закону «Про профспілки, їхні права та гарантії діяльності» і ст. 41 Закону «Про охорону праці». Крім того нагадаю, що Україна ратифікувала Конвенції МОП, які захищають свободу асоціації. Ми ж бачимо, що українське та міжнародне законодавство порушується. Додам, що робітники ТОВ «Шахтобудівна компанія» вирішили створити незалежну профспілку після того, як з них почали збирати побори, нібито на обладнання, спочатку по 1000 грн, а потім – 2000 грн. Ми слідкуємо за розвитком подій і захищатимемо кожного нашого члена профспілки. У разі подальшого ігнорування адміністрацією підприємства первинки НПГУ, ми змушені будемо звернутися до прокуратури», – зазначив Волинець.
Loading...Залишити коментар