Протести та падіння рейтингу президента - Перший Соціальний

Протести та падіння рейтингу президента

0

paryzg

На тлі масових протестів у Франції рейтинг президента Франсуа Олланда впав до рекордно низького показника.

Профспілковці та ліві активісти, які виводять людей на вулицю, стверджують: «Президент вже довів, що він псевдо-лівий і не має жодного відношення до соціалістичних ідей».

Вже майже місяць у Франції не припиняються масові протести, які стали наслідком невдоволення громадян запропонованими урядом змінами в трудовому законодавстві. В більшості випадків протести завершуються силовим протистоянням з поліцією.

Так, остання субота стала найгарячішим днем в Парижі за декілька років, адже на вулиці вийшли мінімум 120 тис. демонстрантів.

Більшість протестуючих зібралися на площі Республіки, але демонстрації пройшли і в інших місцях Парижа. У районі площі Бастилії відбулися зіткнення демонстрантів з поліцією. Кілька сотень людей попрямували до столичної резиденції прем’єра Вальсу, але були зупинені за допомогою сльозогінного газу. Сутички між правоохоронцями та демонстрантами сталися також в Ренні і Нанті. Постраждали як мінімум 7 поліцейських. 26 осіб було заарештовано.

Зараз безробіття серед молоді сягає 25%, і реформи, впевнені демонстранти, приведуть до її подальшого зростання. Профспілки закликали своїх прихильників вийти на вулиці 28 квітня. Це буде остання репетиція перед Днем праці, який відзначають у Франції 1 травня.

Для того, щоб вгамувати пристрасті протистояння, «соціалістичний» уряд минулого тижня пішов на деякі поступки, але демонстрантів вони не влаштували. Міністр праці Франції Міріам ель-Хомри вже неодноразово пояснювала, що реформи полягають в пом’якшенні дуже жорсткого трудового законодавства і дозволять підприємцям наймати нових робітників. Трудящі заперечують, що вони також полегшать підприємцям звільнення працівників і збільшення тривалості робочого дня.

«Нові закони підвищують важливість переговорів на рівні компаній і позбавляють будь-якого сенсу переговори на загальнонаціональному рівні. Це головний мінус реформ, які суперечать Конституції», – вважає Фредерік Верше, член впливової профспілки CGT. Робочі виступають проти скасування ліміту компенсації, яку повинні отримувати у разі незаконних звільнень, а також проти скасування планів дозволити дрібним компаніям самим вводити гнучкі графіки роботи.
Loading...Залишити коментар