Пучдемон найняв адвоката, який захищав баскське угрупування ЕТА

0

Відсторонений Мадридом глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон найняв адвоката Поля Бекаерта, який колись захищав підпільну організацію “Країна Басків і Свобода” (ЕТА).

Про це повідомляє El Pais.

Бекаерт консультуватиме Пучдемона з приводу можливої ​​прохання про надання притулку в Бельгії.

“Я підтверджую, що сьогодні (30 жовтня. – ред.) Пучдемон зв’язався зі мною, але я не можу сказати, що саме він попросив, це адвокатська таємниця. Що стосується політичного притулку, то ще нічого не вирішено. Завтра буде зустріч з цього питання”, – сказав він.

Бельгійський адвокат Пол Бекаерт, якому зараз 68 років, спеціалізується на правах людини. У 90-х роках він виступав захисником баскських борців за незалежність – займався пошуком можливості паралізувати екстрадицію членів угрупування ЕТА в Іспанії. Тоді іспанська влада змусили багатьох членів ЕТА вибрати Бельгію як політичний притулок.

ЕТА ( “Країна Басків і Свобода”) вважається однією з найстаріших терористичних організацій Європи, створена в 1959 році як рух студентського опору. Молодь виступала проти диктатури генерала Франко і його спроб знищити культуру і традиції басків. ЕТА стала воєнізованим угрупуванням, метою якої була незалежність Країни Басків.
Loading...Залишити коментар