Рада скасувала “Закон Савченко”

0

Верховна Рада в четвер, 18 травня, прийняла законопроект №5534, який де-факто скасовує положення “закону Савченко” (день у СІЗО за два дні у в’язниці).

За нього проголосували 227 народних депутатів.

Депутати повністю переписали частину 5 статті 72 Кримінального кодексу України і встановили, що попереднє ув’язнення зараховується судом у термін покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день.

При цьому суд може врахувати термін попереднього ув’язнення і пом’якшити покарання або повністю звільнити ув’язненого від його відбування.

До листопада 2016 року за “законом Савченко” достроково звільнили з місць позбавлення волі 8,5 тис. осіб, підлягали звільненню 35 тис. З уже звільнених осіб 906 скоїли повторні злочини, зокрема 27 убивств, 21 заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, 12 зґвалтувань, 670 крадіжок, 172 пограбування, 68 розбоїв, 43 шахрайства і 23 хуліганства.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада 26 листопада 2015 року ухвалила «закон Савченко», який передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Нормативно-правовий акт набув чинності 24 грудня того ж року.

За даними Генпрокуратури, близько 5 тис. осіб, які вчинили особливо тяжкі та особливо тяжкі злочини, завдяки цьому закону вже вийшли на свободу.

Раніше глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе назвала «закон Савченко» одним з чинників зростання злочинності.

За офіційними даними на волю має вийти 40 тисяч засуджених.
Loading...Залишити коментар