Рада випадково ліквідувала податкову міліцію

0

verhovnaya_rada

Під час голосування за державний бюджет на 2017 рік депутати Верховної Ради помилково підтримали норму про ліквідацію податкової міліції та вилучення відповідного розділу з Податкового кодексу з 1 січня.

Про це повідомила народний депутат від «Самопомочі», член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

«Відповідний розділ ХVIII-2 «Податкова міліція» виключений з Податкового кодексу, який набрав чинності з 01.01.17 року», – зазначила депутатка у дописі на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набуде чинності разом із новим законом про створення Служби фінансових розслідувань, «ймовірність прийняття якого цим складом Ради близька до нуля». Однак у законопроекті змінили номер пункту про податкову міліцію, а в перехідних положеннях, що стосуються терміну вступу в силу відповідних норм, номер змінити забули.

«Виходить, що пункт 134 про виключення з Податкового кодексу розділу XVIII-2 «Податкова міліція» вступив у силу», – додала Острікова.

«Це означає, що зараз немає правових підстав для діяльності податкової міліції, у неї немає законних прав та визначених законом повноважень. Однак і сам орган в установленому порядку, відповідно до закону, не ліквідовано, правонаступник його не визначений, кримінальні провадження, справи і документи нікому не передані, підслідність злочинів в КПК, зокрема про ухилення від сплати податків, залишилася за податковою міліцією», – зазначила нардеп.

«Де-юре, правовий статус податкової міліції поки – «поза законом». Де-факто, вона не ліквідована, співробітники не звільнені, провадження не передані, продовжує свою діяльність», – пояснила вона.

Острікова запропонувала використовувати цей момент для розгляду і прийняття нового закону про створення фінансової поліції, нагадавши, що відповідний законопроект №4228 про фінансову поліцію вже давно підготовлений і внесений до парламенту.

Loading...Залишити коментар