Результати розслідування вбивства Шеремета самі говорять про реформу поліції

0

Служба безпеки України не могла очолювати розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Про це екс-заступник глави СБУ Віктор Трепак заявив у програмі “Лівий берег із Сонею Кошкіною”.

“Зараз це злочин підслідно Національної поліції. СБУ може виконувати будь-які дії виключно в межах наданих доручень. Якби кваліфікація злочину була визначена такою, що підлягає роботі СБУ, тоді служба розслідувала б його”, – сказав Віктор Трепак.

За словами екс-заступника глави СБУ, робота спецслужби та МВС у цій справі виглядала неузгодженою, оскільки одні вилучали сервери, витирали записи, інші – не мали жодного доступу до вилученої інформації.

Віктор Трепак зазначив, що те, що слідчі не помітили паралельного розслідування журналістами вбивства Шеремета, вказує на неналежний стан офіційного розслідування та його організації.

“Розслідування, яке провели журналісти, дуже якісне. Це професійна робота. Але мене вразила одна деталь. Ви уявіть, офіційне слідство проводить розслідування. Протягом цього часу таке ж розслідування проводять журналісти. І за ці 10 місяців ні слідчі, ні оперативні працівники не відчувають журналістів. Мене це турбує”, – сказав Трепак.

Екс-заступник голови СБУ додав, що справа про вбивство Шеремета є надважливою, і результати її розслідування говорять про стан реформ у правоохоронній сфері та свідчать про те, що є великі проблеми у взаємодії між слідчими та оперативними працівниками.

Нагадаємо, напередодні заступник міністра внутрішніх справ України Вадим Троян у програмі “Лівий берег із Сонею Кошкіною” заявив, що СБУ не захотіла очолити розслідування цієї резонансної справи.

Раніше було опубліковане розслідування журналістів, в якому йшлося, що колишній співробітник СБУ Ігор Устименко був поруч з місцем злочину у ніч закладання вибухівки.

Автори розслідування зазначили, що чоловік, імовірно, працював у СБУ принаймні до 2014 року. В СБУ заявили, що він з 2014 року не працює у відомстві. Після оприлюднення розслідування поліція допитала Устименка.

Нагадаємо, вранці 20 липня 2016 року автомобіль, в котрому їхав Павло Шеремет підірвали в центрі Києва. Журналіст загинув. Автомобіль належав власниці видання “Українська правда” Альоні Притулі. Серед версій вбивства професійна діяльність, особисті мотиви, диверсії іноземних спецслужб, а також замах на власницю автомобіля Альону Притулу.

Раніше з’явилось відео, нібито, встановлення вибухівки під автомобіль Шеремета.

До слова, журналісти “17 каналу” опинились на місці вбивства відразу, чим привернули увагу слідчих. Вони пояснили, що чекали мера Віталія Кличка, з яким домовлялись про інтерв’ю, однак сам Кличко це заперечив. Журналістів викликали на допити.

Поліція не впевнена, що зможе розкрити це вбивство.
Loading...Залишити коментар