Рішенням суду поновлено на роботі звільненого профспілковця

0

Апеляційний суд міста Києва 19 лютого поставив крапку в судовій епопеї, що тривала майже два з половиною роки.

Рішенням суду поновлено на роботі незаконно звільненого члена профкому первинної профспілкової організації Вільної профспілки медичних працівників України Комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району м. Києва, лікаря УЗД Юрія Ліску. Роботодавець зобов’язаний виплатити йому середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

У жовтні 2015 року Юрія Ліску звільнили «за скороченням». Але це був тільки формальний привід для того, щоб розправитися з профспілковим активістом, який займав принципову позицію у відстоюванні трудових прав працівників та в боротьбі з корупцією на підприємстві.

Керівництво Консультативно-діагностичного центру штучно створило умови для зменшення навантаження на лікаря УЗД Юрія Ліску – не видавало достатньої кількості талонів на прийом та скасувало запис пацієнтів до нього на ультразвукові дослідження. Обов’язкової в таких випадках та передбаченої чинним законодавством пропозиції про переведення на іншу посаду працівник не отримав.

Натомість звільнили без попередньої згоди первинки та вищого профспілкового органу, бо роботодавець категорично не визнає створення профспілкової організації ВПМПУ. При цьому представник КНП КДЦ заявляв, що керівництво підприємства не отримувало повідомлення про створення на підприємстві профспілкової організації та не знало, що Юрій Ліска є членом виборного профспілкового органу ВПМПУ. Згодом роботодавець звільнив з роботи всіх інших членів вільної профспілки.

У судовому процесі юридичній службі КВПУ, яка надавала правову допомогу, вдалося довести, що твердження представника роботодавця про те, що він начебто не знав про створення профспілкової організації, є безпідставними, не відповідають фактичним обставинам справи та повністю спростовуються наданими профспілкою доказами.

За два роки після наказу про звільнення працівника апеляційна інстанція була змушена «виправляти помилку» судді Шевченківського районного суду м. Києва Олега Малинникова та нарешті звернулася до Київської міської профспілкової організації ВПМПУ за отриманням згоди на звільнення Юрія Ліски.

Профспілка надала суду свою обгрунтовану відмову, в якій було вказано на порушення роботодавцем законодавства, зокрема щодо гарантій прав профспілок, та конвенцій Міжнародної організації праці №№87, 98, 135.

Особливо акцентувалося на тому, що відповідно до постанови Судової палати у цивільних справах Верховного суду України від 23 квітня 2014 року, норми статей 43, 252 КЗпП України та статті 41 Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» встановлюють додаткові гарантії для працівників, обраних до профспілкових органів, і застосовуються, крім дотримання загальних норм.

Згідно з висновком вищої судової інстанції, незалежно від наявності інших підстав для звільнення, відсутність попередньої згоди на звільнення працівників, обраних до профспілкових органів виборного органу первинної профспілкової організації профспілки та вищого органу цієї профспілки є порушенням вимог закону та підставою для поновлення працівника на роботі.

Юрій Ліска приступив до виконання своїх трудових обов’язків, та з новими силами і набутим у судових перипетіях досвідом взявся до профспілкової роботи, тепер уже як голова профспілкової організації.

Слід зазначити, що перемога Юрію Лісці далася аж ніяк не легко. 23 вересня 2017 року, у розпал судової тяганини, на нього було скоєно напад. В автомобіль до Юрія заскочили невідомі та, застосовуючи фізичну силу і погрожуючи зброєю, вимагали їхати з ними. Проте чоловіку вдалося звільнитися з рук злочинців, вискочити з машини та покликати на допомогу. Цю подію широко висвітлювали засоби масової інформації. Однак правоохоронцям досі так і не вдалося знайти та притягнути до відповідальності зловмисників.
Loading...Залишити коментар