Ріст мінімалки спричинить ріст цін та безробіття, – експерт

0

zarplata_v_konverti

Ріст мінімальної зарплати до 3200 грн з 1 січня спровокує погані процеси в економіці країни.

Таку думку в своїй статті для “Дзеркала тижня” висловив економіст Володимир Дубровський.

На його думку, на рівні мікроекономіки подібна міра є нічим іншим, як насильством над ринком праці.

«Як будь-яке інше насильство над ринком, воно в результаті шкодить економіці – це визнають економісти в усьому світі, але, на жаль, ілюзії зараз беруть гору. Зокрема, дослідження, проведені в інших країнах, спростовують ілюзію про нібито позитивний вплив МЗП на бідність.

Навпаки, підвищення мінімальної заробітної плати призводить до зростання безробіття насамперед за рахунок скорочення некваліфікованих працівників, і внаслідок цього – до загострення, а не вирішення проблеми бідності», – йдеться в статті.

Дубровський вказує, що збільшення в країні рівня безробіття після непродуманого підвищення МЗП майже неминуче, при чому особливо гостра ситуація складеться в невеликих населених пунктах в депресивних регіонах, де зарплата в півтори-дві тисячі гривень сьогодні є звичайним явищем.

Крім цього, постраждають численні ФОП, в першу чергу – другої групи оподаткування. «У фокусі удару виявиться малий і мікробізнес, зараз забезпечує хоч якоюсь роботою жителів таких регіонів. Чимала частина таких підприємств ледве виживає, і для деяких з них підвищення МЗП може теж стати останньою краплею, яка або виведе підприємців на вулиці, або змусить їх закритися і самим податися на заробітки – в такому випадку втратять роботу і ті, хто сьогодні отримує більше МЗП », – констатує автор.

6 грудня Верховна Рада України прийняла законопроект N5130 про встановлення з 1 січня 2017 мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень, повідомляє на сайті Верховної Ради. Як повідомляється в пояснювальній записці, закон визначає умови встановлення мінімальної заробітної плати, а також передбачає новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.

Згідно з опитуванням центру Разумкова, третина українців (33,9%) очікують, що підвищення мінімальної зарплати вплине на їхнє матеріальне становище позитивно.

У Міністерстві соціальної політики також обіцяли, що ціни після підвищення зарплат не зростуть.
Loading...Залишити коментар