Росія готується будувати другу гілку "Турецького потоку" і просить гарантій ЄС - Перший Соціальний

Росія готується будувати другу гілку “Турецького потоку” і просить гарантій ЄС

0

putin-erdogan

Росія готова розпочати будівництво другої нитки газопроводу “Турецький потік”, але їй необхідні гарантії і схвалення від Єврокомісії.

Про це заявив директор четвертого європейського департаменту МЗС РФ Олександр Боцан-Харченко, передає “Интерфакс”.

“Зараз наосліп, звичайно, ніхто нічого будувати не буде, тому що це пов’язано з певними збитками. І залежати від якихось забаганок, політизованих рішень з серйозними ризиками зараз ніхто собі не дозволить”, – сказав він.

Представник МЗС Росії зазначив, що “позиція Єврокомісії має принципове значення”.

“У нас є проект “Турецький потік”, по якому пройдені всі процедури узгодження, і сторони вже приступили до його реалізації. Це одна частина, яка відноситься безпосередньо до Туреччини, та інша, яка має перспективу безперебійного, необхідного Південній і всій іншій Європі газопостачання”, – зазначив Боцан-Харченко.

За його словами, “від відсутності остаточного рішення по другій нитці “Турецького потоку” сильно страждають ті ж серби”.

Нагадаємо, в грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу «Південний потік» в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати «Турецький потік».

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Спочатку будівництво «Турецького потоку» повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Орієнтовна вартість першої нитки «Турецького потоку» оцінюється 3,3 млрд євро. Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля газопроводу знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність.

Проект заморозили остаточно після того як Туреччина збила російський винищувач. Після спроби державного перевороту в Туреччині, президент Ердоган знову пішов на зближення з Путіним і переговори відновили.

А 2 грудня турецький парламент ратифікував відповідний проект.

Як відомо, 7 лютого президент Росії Володимир Путін підписав закон про ратифікацію угоди з Туреччиною.
Loading...Залишити коментар