Росія не хоче віддавати Сенцова, – Мінюст

0

Ukrainian film director Oleg Sentsov watches from a defendants' box as he attends a court hearing in Rostov-on-Don, Russia, July 21, 2015. Sentsov was detained and accused by Russian authorities of planning to organize attacks in Crimea in May 2014, while his followers say the charge was politically motivated, according to local media. REUTERS/Sergey Pivovarov

Росія відмовляється передавати засудженого режисера Олега Сенцова Україні, стверджучи, що у нього російське громадянство.

Про це написав заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов у Facеbook.

Пан Петухов розмістив фото відповіді мін’юста РФ, в якій сказано, що засуджений має російське громадянство.

“Російський громадянин, що має також інше громадянство, розглядається Російською Федерацією тільки як громадянин Росії”, – сказано в документі.

Таким чином “передача на Україну цього засудженого … неможлива”, – сказано у відповіді.

Сам Сенцов також заявляв, що був і є громадянином України і не писав заяв про перехід у громадянство. “Я не кріпак, мене не можна передавати разом із землею в громадянство”, – сказав пан Сенцов на суді.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції РФ доручило тюремній службі підготувати документи для передачі Україні чотирьох засуджених у Росії українців — Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка.

Ув’язнені вже заповнили документи для екстрадиції.

Як відомо, російська влада звинуватила Сенцова і Кольченко в створенні осередку забороненого в Росії «Правого сектора», підпалі офісів «Російської громади Криму» і партії «Єдина Росія» в Сімферополі, а також у підготовці вибуху пам’ятника Леніну.

Сенцов і Кольченко звинувачення заперечують, Сенцов на суді розповів, що співробітники ФСБ катували його, щоб вибити потрібні їм свідчення.

Сенцова засудили на 20 років, Кольченка – на 10 років в колонії строгого режиму.

Верховний суд РФ залишив вирок без змін і відмовив у перегляді справи.

Свідчення про те, що Сенцов та Кольченко громадяни України містяться в доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової.
Loading...Залишити коментар