Росія не виводитиме війська з Придністров’я

0

Рішення про виведення російських військ з Придністров’я не може бути прийнято без згоди влади невизнаної республіки, повідомляється 23 червня на сайті “міністерства закордонних справ Придністровської Молдавської Республіки”. Так в Придністров’ї відреагували на ухвалення Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй резолюції про виведення російських військ.

“У зовнішньополітичному відомстві в зв’язку з цим зазначають, що авторство проекту документа, а також ініціатива про його прийняття належать Республіці Молдова – стороні неврегульованого конфлікту і учаснику тристоронньої миротворчої операції, що розділяє відповідальність за збереження миру і стабільності на Дністрі. В даному контексті не залишає сумніву, що молдавська сторона зберігає прихильність реваншистським ідеям і тактиці руйнування, і довела свою ефективність миротворчого формату в цілях витіснення россійскої миротворчої присутності”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що “російські військовослужбовці в Придністров’ї виконують виключно завдання щодо забезпечення стійкого миру і безпеки, і ніяких інших збройних сил РФ, крім миротворчих, на території Придністровської Молдавської Республіки немає”.

“Таким чином, подібного роду демарші з боку Республіки Молдова із задіянням авторитетних міжнародних майданчиків свідомо приречені на провал і вносять додаткову напругу у відносини учасників переговорного процесу … У міністерстві закордонних справ ПМР відповідально заявляють, що ніякі рішення про зміну формату миротворчої операції під егідою Росії не можуть бути прийняті без урахування думки Придністров’я. В даному контексті у зовнішньополітичному відомстві закликають представників Республіки Молдова зосередити зусилля на діяльній роботі за столом переговорів з метою поліпшення життя людей і вирішення конкретних практичних проблем”, – додали в “МЗС Придністров’я”.

Придністров’я оголосило про суверенітет в 1990 році, проте світовою спільнотою незалежність регіону не визнана. В середині 90-х в Придністров’ї офіційно був введений контингент російських миротворчих сил. За даними Молдови, на території Придністров’я знаходиться близько 1400 російських військових, без урахування членів миротворчої місії в зоні безпеки біля річки Дністер.

У серпні 2017 року Молдова попросила включити питання про повне виведення російських військових з Придністров’я до порядку денного 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Постпред Росії в ООН Василь Небензя назвав ініціативу “не дуже дружньою і досить несподіваною”.

22 червня Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію “Про повне і беззастережне виведення зарубіжних збройних сил з території Республіки Молдова”. За ухвалення резолюції проголосували 64 країни, проти – 15, утримались 83 делегації.
Loading...Залишити коментар