Роттердам+ спробують скасувати через суд

0

Група народних депутатів подали судовий позов щодо відміни постанови НКРЕКП, яка призвела до необґрунтованого підвищення тарифів на електроенергію для бізнесу, державних, комунальних підприємств, шкіл, лікарень, дитячих садочків, водоканалів, електротранспорту.

Про це повідомляється на сайті об’єднання Самопоміч.

«28 грудня 2017 року, тоді ще під головуванням людини Президента пана Вовка, енергетичним регулятором було ухвалено рішення про підвищення ціни на електроенергію на 16,2% фактично для всіх споживачів. Критичним фактором підвищення ціни на електроенергію була славнозвісна формула «Роттердам +», – пояснює нардеп Вікторія Войціцька.

За її словами, на сьогодні ціна вугілля, яка зараховується в тариф українців, є найвищою в світі та навіть на 20% перевищує ціну в Роттердамі. «Ще треба врахувати, – акцентує вона, – що вугілля, яке продається в Роттердамі, є суттєво кращим за своєю якістю, ніж те, яке ми використовуємо».

Вікторія Войціцька наголошує, що рішення регулятора призвело до того, що з 1 січня були підвищені тарифи на холодну воду для шістдесяти міст України, відбулося здорожчання електротранспорту в таких містах, як Львів, Харків, Київ. Крім того, від 5% до 20% збільшилися ціни на кінцеву продукцію. «А це все платимо ми», – обурюється політик.

Відтак, скасувати постанову парламентарі вирішили за допомогою суду.

«Насамперед ми подали адміністративний позов до суду, яким збираємося скасувати відповідне незаконне, на нашу думку, рішення НКРЕКП. Сьогодні ми збираємося також подати клопотання про забезпечення позову, яким будемо просити суд фактично призупинити це рішення, тобто призупинити нарахування збільшення тарифів по всій Україні. Подивимося, як вчинить суд, але на сьогодні це єдиний спосіб, тому що так виглядає, що політично достукатися до олігархічного фактично режиму нам не вдається. Сподіваємося, що найближчим часом буде призначене судове засідання», – розповіла нардеп Олена Сотник.

«Кожної хвилини, – додає парламентар, – коли ви вмикаєте світло, телевізор, заряджаєте гаджети, коли ви споживаєте електроенергію, на вас заробляють три людини в цій країні. Ми зараз намагатимемось цю ситуацію виправити через позов до суду».

«Роттердам +» країна почула півтора року тому, коли добровольці перекрили залізничне та транспортне сполучення з окупованими територіями. Він підкреслює: «Тоді вся Україна побачила, що це фейкове рішення виявилося прикриттям схеми, де відбувалася повністю легалізація вугілля, яке надходило з Росії, з окупованих територій через державні шахти, через шахти Ахметова, і далі йшло на теплову генерацію, 80% якої знаходиться у власності Ахметова», – розповів про формулу нардеп Тарас Пастух.

 
Loading...Залишити коментар