Розенко значно підвищить пенсії тим, хто найменше живе

0

Віце-прем’єр-міністр та екс-міністр соцполітики України Павло Розенко заявив, що “чорнобильці” і люди з великим трудовим стажем, але маленькою зарплатою, стануть першими в “черзі” на підвищення пенсії.

“Найбільш гостре сьогодні питання для “чорнобильців” і треба вважати однією з головних проблем пенсійної реформи те, що дуже маленьку надбавку до пенсії отримали люди з великим трудовим стажем 35-45 років, але маленькою заробітною платою… Ми працюємо і Президент звертався до уряду, а прем’єр-міністр обіцяв, що все-таки питання великого термінового стажу і маленької зарплати повинні бути вирішені”, – сказав Розенко, повідомляє 5 канал.

Він додав, що зараз Мінсоцполітики готує відповідні розрахунки і пропозиції.

“Чи не наша влада винна в тому, що люди тоді отримували мінімальну зарплату. Але ми не можемо пройти повз цю проблему і все-таки треба це питання врахувати і зробити для цих людей якусь окрему програму”, – додав Розенко.

За його словами, “все залежить від наявності фінансових ресурсів”. “Якщо це більший ресурс – буде один варіант, якщо менше – інший” – пояснив він.

На запитання ведучого, чи з’явиться все-таки додатковий ресурс на підняття пенсій, Розенко відповів: “Думаю, що так”.

“Ми бачимо позитивну динаміку надходжень до Пенсійного фонду. Ми отримали 3 млрд грн додатково до Пенсійного фонду, в порівнянні з тим, що планували. Теж буде багато залежати від того, чи вдасться підвищити мінімальну зарплату до 4200 грн. Все-таки це дасть ще додатковий ресурс до Пенсійного фонду України. І ось акумулювавши всі ці ресурси, я сподіваюся, що в кінці року ми будемо мати достатньо грошових надходжень до Пенсійного фонду України, щоб без інфляції, без збільшення дефіциту в Пенсійному фонді все-таки зробити якісь додаткові пенсійні програми”, – підсумував він.

Варто відзначити, що 11 жовтня 2017 року в Україні вступила в силу пенсійна реформа. Відповідно до закону, розмір пенсії кожного громадянина України буде розраховуватися за новою формулою. Зокрема, розмір пенсії залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя.
Loading...Залишити коментар