Розстріляна інтелігенція

0

Як в Росії знищували інтелігенцію.

Всеволоду Мейерхольду після всіх витончених тортур перед смертю по черзі зламали всі пальці. А потім втопили в нечистотах (версія його смерті після розкриття архівів). Для звітності написали, як годиться: розстріляний, похований у спільній могилі. Мейєрхольд не підписав папір про троцькістську змову, в якій нібито брали участь Еренбург, Леонов, Пастернак, Катаєв, Ейзенштейн, Шостакович і багато інших – і їх не чіпали. Після катувань він підписав папір тільки на себе, чим страшно розлютив НКВД-шників.

Бабеля не розстріляли, як це прийнято вважати, в сороковому році. Він йшов по етапу і, знесилившись, впав. І його просто залишили помирати на дорозі. Написано, що його поховали в загальній могилі – але навряд чи хтось повернувся за ним, мертвим, щоб донести його тіло до загальної могили. Великий письменник помер в заметі, в лісі – так, в сороковому році.

Місце смерті Осипа Мандельштама – табірний пункт Друга річка. Так звані «зимові трупи» складали штабелями, а навесні ховали в братських могилах. В одній з таких безіменних могил спочиває і великий російський поет.

Міхоелса за особистим розпорядженням Сталіна вбили на дачі. А потім викинули на дорогу, щоб озвучити версію «Був збитий машиною». Правда відкрилася лише після розслідування цієї справи в 53 році.

Данило Хармс помер від голоду в відділенні психіатрії лікарні в’язниці «Хрести» в лютому 1942 року.
Loading...Залишити коментар