Саакашвілі і ко пропонують пройти прикордонний контроль

0

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що Міхеіл Саакашвілі має або оформити свій в’їзд в Україну на пункті “Шегині”, або в Міграційної служби.

Про це він написав у Facebook, заявивши, що “провокація вдалася”, хоч і безкровно, і що всі причетні понесуть покарання.

Аваков нагадав, що за фактом організації прориву кордону Національна поліція порушила кримінальну справу за “важкою” статтею ст.332 ККУ про незаконне переправлення людей через кордон.
“Кожен персонаж із тих, хто брав участь у прориві кордону й нападі на прикордонників і поліцейських буде “офізічений”, встановлений і зазнає покарання з боку закону”, – заявив голова МВС.

На його думку, “Саакашвілі і всім, хто незаконно перейшов кордон, потрібно негайно вибрати з двох варіантів: прибути в пункт пропуску “Шегені” і пройти процедуру оформлення та/або прибути в підрозділ Міграційної служби”.

“Всім учасникам “прориву”, в тому числі народним депутатам, належить з’явитися в поліцію для надання свідчень”, – додав Аваков.

Крім того, в ДПС пояснили, що попередньо отримали наказ не застосовувати силові засоби в протидії правопорушенню.

Про це повідомив помічник Голови Держприкордонслужби Олег Слободян у себе на сторінці у Facebook.
“Журналісти запитують, чому прикордонники не використовували зброю? Відповідаю: прикордонники отримали наказ не застосовувати зброю та засоби фізичного впливу, адже проходила «мирна акція»”, – написав Олег Слободян.

Нагадаємо, позбавлений українського громадянства Михайло Саакашвілі 10 вересня намагався перетнути кордон між Польщею та Україною потягом “Перемишль – Київ”, який мав вирушати о 14:07. Разом із Саакашвілі в поїзд сіли Юлія Тимошенко, Валентин Наливайченко, Мустафа Найєм, Віктор Чумак та інші політики.

Однак у поїзді оголосили, що він не може рушити, поки в ньому перебуває особа, яка не має права в’їзду на територію України. У результаті Саакашвілі зійшов з поїзда й автобусом вирушив на пункт пропуску “Шегині”, де його соратники силою перетягнули його на українську сторону.

Там він застряг на кілька годин у зв’язку із закриттям кордону.

Нагадаємо, Міхаїла Саакашвілі позбавили українського громадянства через те, що він нібито приховав інформацію про своє кримінальне переслідування у Грузії. Державна прикордонна служба заявила, що у випадку спроби Саакашвілі перетнути кордон, йому буде відмовлено.

Сам Саакашвілі відреагував на цю інформацію, назвавши себе «простим українцем», який боротиметься за своє громадянство.

Міхеїл Саакашвілі напередодні полетів до США, потім приїхав у Східну Європу. Він заявив, що буде домагатися повернення в Україну. Натомість, журналісти дізнались, що Україна готова видати Саакашвілі Грузії, якщо він повернеться в Україну, а грузинська сторона надасть після цього відповідний запит.

Грузинського громадянства його позбавили 4 грудня 2015 року.
Loading...Залишити коментар