Саакашвілі каже, що буде боротись за громадянство

0

Екс-резидент Грузії та екс-голова Одеської облдержадміністраці Михеїл Саакашвілі, перебуваючи у США, назвав себе «простим українцем» та заявив, що боротиметься за своє громадянство.

Ситуацію із втратою свого статусу громадянина України він прокоментував у Facebook та опублікував відеозвернення.

«Я – простий українець! Зі мною сьогодні намагаються вчинити так само, як прокурори чи бюрократи чинять з звичайними українцями – плюють на їхні права. Я живу в Україні вже понад 13 років, я брав участь у трьох революціях: революції на граніті та двох майданах! У мене лише одне єдине громадянство – українське і їм не вдасться мене його позбавити! Зараз мене хочуть змусити отримати статус біженця. Цього не буде! Я не збираюсь ніде лишатися та отримувати ніякий статус! Я буду домагатись законного права повернутись в Україну!», – написав Міхаїл Саакашвілі.

Такі дії української влади він назвав неприпустимою помилкою та звинуватив Петра Порошенка у підкилимних домовленостях із теперішньою проросійською владою Грузії.

Від так Саакашвілі зазначив: «Порошенко їздив у Грузію не налагоджувати зв’язки між країнами, він поїхав туди задля чергового договірняку, цього разу – двох олігархічних режимів: українського Порошенка і найбільшого приватного акціонера Газпрому, проросійського Іванішвілі. Вони придумали, що начебто надали ГПУ нові докази у моїй справі – це чергова брехня. Відтоді, як мені надали громадянство, жодної нової справи проти мене в Грузії порушено не було! А ті надумані справи, що порушені – жодна країна поза Грузією не визнала!»

До того ж, в оточенні президента журналістам “Української правди” повідомили, що екс-президент Грузії втратив громадянство через те, що приховав судимість.

“Він втратив громадянство, бо під час заповнення документів на отримання українського громадянства написав, що не має судимості, а насправді мав – по ньому кілька тяжких справ у Грузії”, – сказав співрозмовник.

“Міграційна служба вирішила, що Саакашвілі не мав права в Україні отримати громадянство, і анулювала рішення”, – зазначили в коментарі УП.

Раніше ДМС заявила, що президент Петро Порошенко видав указ про припинення українського громадянства Саакашвілі. Водночас такого документа досі немає на сайті глави держави.

Як відомо, 17-18 липня президент України Петро Порошенко перебував з офіційним візитом у Грузії.

Журналісти неодноразово ставили йому запитання про можливу екстрадицію Саакашвілі.

Згідно з рішенням суду, в разі появи Саакашвілі в Грузії його повинні заарештувати.
Loading...Залишити коментар