Садовий просить Люблін забрати львівське сміття

2

smittyezvalyshhe-678x381

Мер Львова Андрій Садовий звернувся до міської адміністрації польського міста Люблін з проханням забрати львівське сміття, тому що накопичення великої кількості твердих відходів може спровокувати епідемію, повідомляє газета Wyborcza.

Садовий мотивував прохання тим, що Львову ніде зберігати сміття, і шукати допомоги він змушений, “щоб запобігти екологічній катастрофі у Східній Європі”.

Садовий написав, що причиною проблем стала пожежа на звалищі у Великих Грибовичах, у результаті чого використання сміттєзвалища заборонено.

“Міські звалища відходів в інших містах України відмовляються приймати відходи зі Львова Ця ситуація дуже тривожна, бо накопичення великої кількості твердих відходів у місті може призвести до епідемії інфекційних захворювань і призводить до забруднення стічних вод”, – написав Садовий.

Видання зазначає, що влада Любліна не може приймати таких рішень без попередньої консультації з Головною інспекцією з охорони навколишнього середовища (GIOS).

“Лист був скерований в Департамент охорони навколишнього середовища, який вивчатиме ситуацію. Місто Люблін не може робити будь-що в цьому питанні. Згоду на такі дії має дати головний інспектор охорони навколишнього середовища, який також повинен визначити можливості та умови для можливого прийому відходів, кількість і місце, куди можна було б відходи транспортувати і утилізувати”, – повідомила прес-секретар адміністрації міста Люблін Ольга Мазурек-Подлєшна.

Вивезення сміття зі Львова в Польщу теж не в компетенції Головної інспекції з охорони навколишнього середовища. Воно можливе за умови, якщо GIOS і Міністерство екології та природних ресурсів України дадуть згоду на це. На сьогодні Польща не отримувала жодних офіційних запитів від українського міністерства.

Раніше мерія Львова заявила про загрозу зсуву на сміттєзвалищі в Грибовичах.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.
Loading...2 Comments

  1. САДОВИЙ ЗАСРАВ УЖЕ ВСЮ ЙКРАЇНУ. ПРАЦЮВАТИ ПОТРІБНО А ТРАЛІ РОЗВОДИТИ.Н НЕ СПРАВЛЯЄШСЯ ТО ДАЙ ДОРОГУ ІНШИМ.

  2. Львів'янин on

    Ідеальний варіант – це коли б вони разом зі сміттям і Садового назавжди забрали!

Залишити коментар