Сайт е-декларацій працює без публічної частини - Перший Соціальний

Сайт е-декларацій працює без публічної частини

0

Голова Національного агентства з протидії корупції Наталія Корчак заявила, що реєстр електронних декларацій відновив роботу, але без публічної частини. Це означає, що подати декларації можна, але інші користувачі не зможуть подивитися їх.

Про це вона сказала журналістам перед засіданням уряду в середу.

“Декларації подаються, однак публічна частина закрита для доступу, щоб систему не навантажувати в піковий період”, – заявила Корчак.

На її думку, проблеми з реєстром триватимуть аж до 1 травня, коли завершується термін подачі декларацій, у зв’язку з великим навантаженням. Щоб уникнути цього, потрібно повністю переписувати програмне забезпечення, вважає Корчак.

“Заповнення декларації не повинно відбуватися в режимі он-лайн. Повинна бути якась програма, де заповнили декларацію на комп’ютері через особистий кабінет, як податкову декларацію, а потім, коли готові її подати, завантажили в систему”, – сказала вона.

Також Корчак наголосила, що НАЗК не несе відповідальності за роботу реєстру е-декларації, оскільки його підтримкою і адмініструванням займається сторонній підрядник.

“Цей реєстр потрібно модернізувати, підійти професійно, по-новому написати програму, створити центр обробки даних, щоб Національне агентство демонструвало свою незалежність не тільки шляхом призначення членів, а щоб Національне агентство було власником реєстру і могло здійснювати адміністрування. Але для цього потрібно елементарно мати приміщення для розміщення серверного устаткування”, – сказала вона.

Корчак також не відкидає, що Держспецзв’язку дали вказівку навмисне “покласти” реєстр з метою політичної розправи з НАЗК.

Наприкінці березня депутати ухвалили, а президент підписав зміни до закону “Про запобігання корупції”. Перелік тих, хто має подавати е-декларації, розширили. Такі обов’язки прописали для представників громадських організацій, діяльність яких пов’язана з антикорупційними проектами.

Ці зміни критикували у посольстві США, Великої Британії, а також у Єврокомісії. Міжнародні правозахисні організації також вимагали скасувати Закон.
Loading...Залишити коментар